Divadlo Na Peróne opět v Plzni / Aktuality

Těšíme se na další setkání s našimi milými slovenskými kolegy z Košic. Divadlo Na Peróne přivítáme na Moving Station ve čtvrtek 18. 10. 2018. Od 20:00 uvedou FASBUK, ABSURDNÍ SEBEIRONICKOU KOMEDII O ŽIVOTĚ UMĚLCE založeném na psaní projektů a grantů. Diváci se mohou těšit na  ucelenou generační výpověď poskládanou z minipříběhů s výraznými pointami, protkanou nekompromisním humorem. Inscenace již oblétla kus světa a objevila se na festivalech od Cambridge až po New York.

“…inscenácia Fasbuk je autorskou mozaikou minipríbehov s výraznými pointami. Burgrova režijná koncepcia je vystavaná na dôraznom hereckom uchopení postavičiek a jednoznačnom textovom odkaze. Diváci sa môžu tešiť na ucelenú generačnú výpoveď, dalo by sa povedať až spoveď o nás samých. To všetko však napriek tvrdosti vypovedaného a videného, jemne a láskavo…” Hana Rodová recenzentka časopisu KOD - Konkrétne o divadle

Autorská inscenácia FASBUK (“Óda na divadlo”) vznikala metódou kolektívnej tvorby ako výsledok pokusu inscenovať text “Veľký šváb na Facebooku” od Jany Micenkovej, ocenený v rámci súťaže pôvodných dramatických textov “VEJK AP”2!
 

TIP: Fasbuk je zařazen mezi představení nově otevřeného předplatného do Moving Station. Zvolte si jej jako první ze čtyř inscenací, které navštívíte do konce ledna 2019 a kupte si rovnou cenově zvýhodněné předplatné 3+1 :)