Hostíme 33. Skupovu Plzeň / Aktuality

Je nám ctí a velkou radostí, že můžeme v Moving Station přivítat diváky 33. mezinárovního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň, která zde uvádí sérii představení:   
autorskou inscenaci Janka Lesáka a kol. ČECHOMOŘÍ (14. 6. 11:00), 
experimentální inscenaci Naivního divadla Liberec JSOU MÍSTA OBLÍBENÁ TMOU, KDE NIKDY A NIC NA OSTROVECH SE SKRÝVÁ ODLEHLÝCH (15. 6. 11:00, 15:30 A 20:00)
a rytířskou pohádku 
BAJAJA v nastudování Studia DAMÚZA (16. 6. 13:00).

SKUPOVA PLZEŇ je nejstarší profesionální divadelní festival v České republice (respektive v Československu). Poprvé se uskutečnila v r. 1967 jako slavnostní akce k dvojímu výročí Josefa Skupy. Od r. 1970 se stala soutěžní bilanční přehlídkou českého profesionálního loutkářství, která se do r. 1978 konala každoročně, poté se změnila na bienále. Po r. 1990 se jí kromě statutárních divadel zúčastňují také soukromé skupiny a jednotlivci. Hlavní program je vždy doplněn reprezentativním vzorkem zahraniční produkce (4-5 představení). Tradičně zde dostává prostor nastupující loutkářská generace z vysokých divadelních škol, jíž případný úspěch na prestižním festivalu usnadňuje následný vstup do praxe. Soutěžní inscenace posuzuje domácí či mezinárodní odborná porota, která uděluje individuální ceny. Více informací najdete na webových stránkách skupovaplzen.cz.