ProART festival 2018 zve širokou veřejnost k letním dílnám umělecké tvorby / Aktuality

Patnáctý ročník mezinárodního multižánrového art-workshop festivalu ProART, který se pravidelně koná v Brně, Liberci a Valticích, letos poprvé zavítá také do Plzně. 

Ve dnech 12. - 15. 7. otevírá v Moving Station tvůrčí dílny v oborech HUDBA, TANEC, HERECTVÍ a TVŮRČÍ PSANÍ. 
Lektory jsou Lenka Dusilová (hudební dílna), Zdeněk Bína / minus123minut (hudební dílna), Štěpán Pácl (herecká dílna) Martin Dvořák, Mirka Prokešová a Jana Tereková (taneční dílna), Neil Paris / UK (fyzické divadlo a současný tanec), Peter Strenáčik (zpěv muzikál - pop) a Jiří Hájíček (tvůrčí psaní). 


Přihlášky na workshopy za zvýhodněnou cenu do 30. 6. najdete na www.proart-festival.cz.

Kurzy probíhají přes celý den, přičemž každý účastník si může denní rozvrh nakombinovat sám. Kapacita je omezená a vstupenky na workshopy lze zakoupit do 30.6. za zvýhodněnou cenu. Tedy neváhejte a vstupte do světa umění.

Každý večer 12. - 15. 7. zároveň festival představí lektory – aktivně činnné umělce – v ukázkách z jejich repertoáru.

„Zvolme umění jako prostředek komunikace. Naučme se promlouvat tělem v tanci, svým hlasem se dotknout pocitů druhého, herectvím odrážet sny a fantazie našich životů, ve fotografii zachycovat okamžiky a úlomky času, či namalovat radost z blízkosti druhého člověka. Chceme nabídnout možnost setkání a společného tvoření.“
Motto: "Ponoř se do umění..."
Více informací najdete na www.proart-festival.cz.