Grafika televizních zpravodajství / Program Art Buffé

Jak se proměnila podoba televizního zpravodajství v ČR v letech 2005 až 2012? Na co se dnes v televizní grafice klade důraz a proč? Jaké jsou parametry zpravodajství ve veřejnoprávní a soukromé televizi? Je úroveň české televizní grafiky srovnatelná se zahraničím? Těmto tématům se bude věnovat přednáška Alana Záruby, která
je určena nejen lidem zajímajícím se o obor grafického designu, ale všem, kteří jsou pravidelnými televizními diváky a chtějí nahlédnout pod pokličku toho, jak vzniká grafika televizních zpravodajství a publicistických pořadů.

Přednášející, Alan Záruba, pracoval letech 2007-2013 jako vedoucí designér vizuální prezentace ČT24 a ČT4 v České televizi a od roku 2012 je v obdobné pozici jako vedoucí designér grafiky zpravodajství a publicistiky televize Nova. Zároveň působí jako odborný publicista a externí pedagog VŠUP. Od roku 1996 se věnuje grafickému designu knih a katalogů, návrhům plakátů a informačních systémů výstav, firemnímu designu, odborné publikační, kurátorské a nakladatelské činnosti ve vlastním studiu a nakladatelství Alba Design Press (dříve Alba studio).