Český revoluční plakát 1989 / Program Art Buffé

Konec roku 1989 znamená pro český plakát významný milník. Po 17. listopadu vznikly desítky plakátů, které významným způsobem pomáhaly šířit informace z centra revolučního dění do periferií. Na designu plakátů se podíleli jak amatérští tvůrci, tak renomovaní výtvarníci, z nichž mnozí se svému oboru věnují dodnes. Médium plakátu od té doby prošlo zásadní proměnou. Jaká je situace plakátu v roce 2013? Existuje stále politický a sociální plakát? Není plakát mrtev?

Přednášejícím je tentokrát grafický designér (studio Designiq), redaktor a pedagog Filip Blažek. Grafickým designem se živí od roku 1993. V roce 2000 absolvoval studium na Filosofické fakultě University Karlovy v Praze. Je zakladatelem a členem redakce revue Typo. Provozuje webový portál Typo.cz. Je členem a českým delegátem mezinárodní organizace ATypI a zakládajícím členem české Unie grafického designu.

Přednáška se koná v souvislosti s mezinárodní výstavou plakátů Visegrad Karma (Znamení změny), která připomíná období revolučních změn v Československu, Polsku a Maďarsku.