festival DIVADLO, Johan uvádí: ONENESS (ProART) / Program Moving Station

Česko-německý projekt současného tance souborů ProART Company a Phase Zero Productions.

Choreografové a tanečníci obou zemí se setkají po vytvoření vlastních choreografií k zadanému tématu a připraví třetí společný kus, který bude rozvíjet a propojovat zkušenosti a zážitky z předešlých oddělených pracovních procesů. Pohledy z obou perspektiv a dvou odlišných mikrosvětů se stanou jedním - ONENESS. Společný večer bude uveden v Česku i Německu v pěti uvedeních - jednou v Plzni, dvakrát v Brně a dvakrát v Drážďanech. 

Zažívání času a jeho zkoumání prostředky současného tance je cílem česko-německého projektu Oneness. 
Dva soubory z České republiky a Německa - ProART Company a Phase Zero Productions - se zabývají tématem společné historie jedince a společnosti v okamžiku tady a teď. Historie vzniká v každém momentu. Odejde-li okamžik, stává se minulostí. Můžeme si v tomto toku času uvědomit ten skutečný okamžik TEĎ, v kterém se nacházíme a žijeme? A které okamžiky definují česko-německou historii a naše spojenectví? V kterém prostoru a čase byly tyto okamžiky viditelné či hmatatelné? Můžeme tyto okamžiky znovu tady a teď oživit?

choreografie a tanec: Martin Dvořák a Lukáš Lepold - ProART Company (CZ), Tine Schmidt a Morgan Reid - Phase Zero Productions (DE)
jazykově bezbariérové
75 min
foto: Mila Vašíčková

ProARTCompany
„Zvolme umění jako prostředek komunikace. Naučme se promlouvat tělem v tanci, svým hlasem se dotknout pocitů druhého, herectvím odrážet sny a fantazie našich životů, ve fotografii zachycovat okamžiky a úlomky času, či namalovat radost z blízkosti druhého člověka. Chceme nabídnout mladým lidem možnost setkání a společného tvoření.“
Těžištěm práce ProART Company je snaha o hledání společných cest pro tanec, činohru a zpěv, snaha vytvářet širšímu spektru publika srozumitelná tanečně-divadelní představení.  Pro ProART Company je typická tvorba na vážnou hudbu, nadžánrové propojování a hledání nových vyjádření a konceptů pro již existující hudební či literární zadání, stejně jako tematika reagující na českou historii a aktuální společenské tendence. 

Po úspěšném dubnovém hostování ProART Company na Moving Station v dubnu 2017 ji uvítáme podruhé, a to s novým představením Oneness. Do programu zařazujeme také taneční workshopy pro veřejnost (21.9.), které povedou profesionální tanečníci a lektoři účinkující ve zmiňovaném představení.