KABINET LÉTAJÍCÍCH ÚŽASNOSTÍ - kejklířské představení pro děti / Program Moving Station

Alternativní divadelní představení, které chce být odpovědí na velký zájem současné mládeže o žonglování. Žonglérské a artistické techniky jsou zde prezentovány divadelní formou podpořenou schopností Vojty Vrtka komunikovat s publikem,reagovat na konkretní situace, improvizovat a zapojit diváka do hry.

Žonglování je činnost, která jednak mladou generaci baví, ale zároveň rozvíjí jejich vytrvalost, manuální zručnost a pohybovou dovednost. Jako jedna z mála činností, která dokáže propojovat mozkové hemisféry, se stala v některých zemích dokonce součástí učebních osnov.
 

Představení je vlastně vyučovací hodinou potulného profesora Vojtěcha Aloise Vrtka. Váš nový učitel vás seznámí s užitím žonglování v běžném životě i jeho úzkém sepětí s historií. Přímo před vašimi zraky dojde k naprostému zkrocení divokého kondora a to na patnáctimetrové tyči. Budete vyzkoušeni z dějin husitství i obeznámeni s vývojem moderních komunikačních technologií. Dech se vám bude tajit při pohledu na rej speciálních italských nožů. Odejdete poučeni, udiveni i pobaveni.