Komponovaný večer v rámci festivalu tanec plzeň 2013/tanec praha 2013 / Program Moving Station

V rámci festivalu TANEC PLZEŇ 2013 / TANEC PRAHA 2013 v Plzni, který pořádá Tanec Praha o. s., nabídneme divákům komponovaný večer, který je zaměřen na výrazné ženské interpretky.

TANEC MAGNETICKÉ BALERÍNKY
Andrea Miltnerová
Pohyb v kontextu obrazu a zvuku – obraz a zvuk v pohybu. Magnetická balerínka těká uprostřed minimálního, avšak mnohodimenziálního prostoru, který umožňuje rozšířené vnímání a prožívání tance. Intenzivní pohybové sekvence ve spojení se zvukovou koláží a úzce napojeným, pohyblivým světelným designem předkládají nenásilné, místy iritující, jindy zranitelné osobní svědectví o urputné obsesi pohybem. Projekt byl vybrán mezinárodní sítí Aerowaves jako jedno z dvaceti prioritních představení na rok 2013.

Tanec-magneticke-balerinky
Foto: Krystof Kalina

VALSE EN TROIS TEMPS – SOLO
Christian & Francois Ben Aïm (FR) / CFB 451
Osobitou taneční interpretací známých klasických skladeb vytváří tanečnice Aurélie Berland vlastní fyzickou poezii. Hudba slavných skladatelů obdivuhodně komunikuje se současnou taneční estetikou a vytváří atmosféru rozporů i přirozených souladů. Vznešené klasické opusy se tak stávají součástí intimního světa tanečnice, provokují k reakci, k dialogu a nabízejí povznesení se nad každodenní všednost, pochybnosti a malichernosti. Sólo je součástí choreografické kompozice Valse en trois temps: sólo, duet, trio.

Valse-en-trois-temps.jpg
Foto: Estelle Brugerolles

NOTHING FOR BODY
Howool Baek (KR/DE) & Matthias Erian (AT)
V choreografii tvořivé a soustředěné Howool Baek se tělo stává scénou, prsty a končetiny herci a tanečníky. Choreografka dokáže přitáhnout pozornost k detailům, proměnit části těla a různá jeho zákoutí v kinetické významové celky, hravé obrazy s nečekanou pointou. Baek používá tělo jako výtvarný materiál, jako krajinu, kterou animuje a nabízí naší fantazii k obdivu i úžasu. I ona se prosadila mezi „TOP20 priority companies" v síti Aerowaves.

Nothing-for-body.jpg
Foto: Jeong-a Ha