MISSA SPIRITUS / BAROKNÍ DECH / Program Moving Station

28. 7. - 2. 8. 2020, Kostel sv. Barbory, Všekary

Festival divadla v krajině 
Site-specific program na podporu oprav kostela
 

Festival Barokní dech v poutním kostele sv. Barbory v krajině nedaleko Holýšova pořádají organizace Johan a PaNaMo ve spolupráci s obcí Všekary, která památku vlastní, spravuje a pracuje na její obnově. Cílem festivalu je vytvořit inspirativní dění v místě, které si zaslouží naši pozornost a péči. Na programu najdete představení autorů profesionální divadelní scény ušitá na míru prostoru, tedy v tzv. site-specific formátu, pohádku a tvůrčí dílnu pro děti, výstavu fotografií, koncerty a také mši svatou. Navazujeme na projekt Zaniklé a ohrožené kostely realizovaný Fakultou umění a designu Ladislava Sutnara ve spolupráci s Plzeň 2015. Pracujeme v rámci Letního barokního festivalu Plzeňského kraje a festivalu nového divadla Move in Station. Těšíme se na viděnou!


Inscenace Půlnoc v pohraničí (FysioART), Poslední zrnko písku (Divadelní léto, Činohra 16:20, DAMU), Komediant Boží (Divadlo Tyan), Zuna (Divadlo Continuo), koncerty Džangobells Plzeň, Collegium musicum Staňkov, tvůrčí dílna pro děti, výstava forografií kostela, poezie, rozhled do krajiny.

PROGRAM FESTIVALU

 

ÚTERÝ 28/7

→20:30

Hana Strejčková & kol. / FysioART: PŮLNOC V POHRANIČÍ – autorské divadelní představení inspirované těžkým osudovým okamžikem československé historie –  likvidací klášterů, církevního majetku a perzekucí duchovních. Prolnutí epoch a národů v česko-německém pohraničí.      

 

ČTVRTEK 30/7   

→20:30

Činohra 16-20: POSLEDNÍ ZRNKO PÍSKU – činohra pod širým nebem, autorská inscenace studentů činoherního divadla pražské DAMU zkoumá lidskou touhu a strach z překročení společenských konvencí. Co jsme ochotni udělat pro to, aby to s naším světem dopadlo dobře?

 

SOBOTA 1/8      

→14:00 Malá procházka po sv. Barboře a okolí – seznámení s příběhem místa

→15:00 Katka Karl Brejchová / Begegnung mit Böhmen: Poetická studánka aneb bytí z vlastního pramene – česko-německé setkání s poezií

→16:30 Divadelní společenství Tyan: KOMEDIANT BOŽÍ – loutková radost o životě sv. Františka

→18:00 Džangobells – koncert 

 

NEDĚLE 2/8       

→12:00 Mše svatá

→14:00 Collegium musicum (Staňkov) – koncert, Antonio Vivaldi: Gloria

→16:00 Divadlo Continuo: ZUNA – loutkové představení pro děti s tvůrčí dílnou


Součástí programu je také výstava fotografií Kostel sv. Barbory - němý svědek doby.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Více o kostele sv. Barbory najdete zde.

Více o inscenaci Půlnoc v pohraničí zde.

Více o inscenaci Poslední zrnko písku zde.

Více o inscenaci Komediant Boží zde.

Více o inscenaci ZUNA zde.