MOVE IN STATION: O humoru a Absolutely - klaunská pohybová komedie / Program Moving Station

15. 5. 2019, 19.00
 

O HUMORU - akademické pojednání o humoru s praktickými ukázkami

Dvojice odborníků, pro které je humor zdrojem celoživotní fascinace i frustrace. Za obratnými floskulemi se skrývají ošklivé životní pravdy, 

problematické vztahy a kruté fauly z domnělé nutnosti. Představení plné praktických a vědecky ověřených informací, 

neřešitelných situací a sporných návodů. O humoru.

 

ABSOLUTELY - klaunská pohybová komedie

Dva gangsteři  čekající na největší kšeft svého života. Lucca i Tony ví, že jde o hodně. 

Ve světě zločinu není místo na poloviční řešení. Zločin je absolutní.

Nesmlovavý a nekompromisní styl gangsterů pokřivený klaunskou optikou. 

Kombinací elementů klaunerie a fyzického divadla vytváří Roman Horák a Robert Janč absurdní, až dadaistickou hru.

Squadra Sua se od založení v roce 2003 (R.Horák / R. Janč) věnovala krátkým komediálním a autorským výstupům na festivalech v ČR a v zahraničí, které vznikali pro legendární pražský Festiválek jsem spokojenej aneb...v tomto duchu pokračuje Squadra Sua s vytvářením tzv. "MINIATUR" - skeče anebo představení- které jsou koncipovány přímo na dané téma.

Jako plnohodnotný divadelní soubor se Squadra Sua etabloval již jako trio (L. Houdek) v roce 2012 pouličním klaunským představením "SOLDATES", dále rodinnou grosteskou o hasičích "BOMBEROS"a v roce 2015 dovršila svou hrdinskou trilogii představením „HANDICOPS“ ve spolupráci s plaácem Akropolis a s Aitorem Basauri ( Spymonkey physical comedy / UK ).

Squadra Sua má za dva roky svého působení na kontě několik desítek vystoupení na nejrůznějších místech v ČR a v zahraničí (Letní Letná, Cirk-UFF, Za Dveřmi, Živá ulice,  Sztuka Ulici (PL), SK a Německo...) 

Kromě tvorby představení se věnuje Squadra Sua také pedagogické činnosti a jejich členové vedou dílny s tématikou Clownerie a fyzického divadla v ČR a zahraničí.