PŘEMNOHÁ DOBRODRUŽSTVÍ jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu (útržky z eposu) - divadelní představení / Program Moving Station

Autorské divadelní představení skupiny BUDDETO!


Nastávající rytíři se vydávají na svou iniciační výpravu. A nebude to procházka růžovým sadem. Zavede je totiž přímo do divokého a nemilosrdného světa mateřské školy.
Inscenace věnovaná všem hrdinům, kteří tím také prošli.


Hrají: Kateřina Sučková, Žofie Blechová, Eliška Truhlářová, Michal Bednář, Jakub Jelínek, Ondřej Sosna, Stanislav Tynkl, Dominik Zakl
Režie: Michal Ston

Premiéra: 19. 3. 2016  
 

Úryvky z recenzí: 

„Je to dojemná, velice vtipná a chytrá generační výpověď, která divákům díky obsazení mentálně postiženého herce a otevřenosti všech lidí na jevišti, říká mnohem víc, než že dětství je fajn.”
Marie Nováková (Tygr v tísni)

„V inscenaci je možno číst řadu témat současného společenského diskursu tak, jak to dokáže jen divadlo: předvedením jednajícího člověka na scéně divákům."
Alena Zemančíková

„Plzeňští Buddeto! zpracovali vtipně, zábavně a radostně téma traumatizujících zážitků ze školky, mezi nimiž se několikrát opakoval stále aktuální problém, že mnohé učitelky, trvajíce na pevných pravidlech toho, jak se má kreslit či zpívat, ubíjejí imaginaci dětí a od nejútlejšího věku v nich pěstují odpor k umění."
Miroslav Paulíček

„Vzpomínky na mateřskou školu jsou podány povětšinou nesentimentálně, s žádoucím nadhledem, leč nikoli bezbolestně. Divák je neustále udržován v pozornosti brilantním kolektivním výkonem sehraného ansámblu, přítomnost performera postiženého Downovým syndromem neruší ani nehraje povrchně na city, ale naprosto účelně zapadá do inscenačního celku. Žánrové sepětí eposu s nostalgicky-ironickou reminiscencí funguje skvěle, stejně jako živá hudba provozovaná hereckými aktéry inscenace."
Roman Černík

ú