Radio Wave Live Session: MIDI LIDI & PINK GLOVES / Program Moving Station

22.2.2018, 20:00

Série Radio Wave Live Sessions představuje to nejzajímavější z domácí scény prostřednictvím komorních koncertů pořádaných střídavě v Praze a v regionálních klubech. 

Záznamy z koncertů jsou odvysílány vždy v pořadu Stage na Radiu Wave (každou sobotu ve 23h) a videozáznam je možné zhlédnout také na YouTube Radia Wave. 
https://goo.gl/zTbfU6  

Midi Lidi
https://midilidi.bandcamp.com/


Jedni je budou nenávidět a druzí milovat, názor na ně má každý. Midi Lidi (Petr Marek, Prokop Holoubek, Tomáš Kelar) vyrostli z experimentálního projektu do kapely, která předskakuje Tata Bojs a sdílí pódia s Monkey Business. Midi Lidi dělají chytrý synth-pop, který promlouvá ke všem – a kdyby tu existoval mainstream a ne jen uzavřený showbyznys, budou je hrát všechna rádia. Na poslední desce Give Masterpiece A Chance! pojmenovávají civilizační choroby jako workoholismus a roztěkanost, ale s vtipem a chytlavými songy obracejí starosti i uspěchanost na lopatky.

 

Pink Gloves
https://soundcloud.com/pinkgloves


Kapela Pink Gloves v čele s hudebníkem a bloggerem Petrem Pliskou se s Midi Lidi dobře rýmuje – obě skupiny si totiž ujíždějí na estetice osmdesátkových synťáků. Pink Gloves jsou milovníci britpopu a v jejich hudbě se nezapřou ani Pet Shop Boys. Domácí čtveřice dělá indiepop pro nevyléčitelné snílky a romantiky.