TANEC PRAHA – ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (SK/CZ): ASSEMBLAGE / Program Moving Station

18. 6. 2019, 19:00
 

Jakékoli tělo nebo věc je výsledek procesu spojování. ,,Assemblage“ choreografky Martiny Hajdyla Lacové, scénografky Zuzany Scerankové a šesti ženských performerek je svérázný ekosystém. V pomyslném teráriu může divák sledovat jeho proměny. Prostředí ekosystému dává prostor hravosti, ale hrozí i fatálním úrazem. Rodí se organismus neslučitelných individualit zanechávající za sebou geologickou stopu.

 

KONCEPT A CHOREOGRAFIE - Martina Hajdyla Lacová

TVORBA A INTERPRETACE - Soňa Ferienčíková, Barbora Janáková, Markéta Jandová, Jazmína Piktorová, Ekaterina Plechková, Eva Priečková
HUDBA - Hana Foss Mlnaříková, Žaneta Vítová
SCÉNOGRAFIE A KOSTÝMY - Zuzana Sceranková
SVĚTELNÝ DESIGN - Jiří Hajdyla, Zuzana Sceranková
DRAMATURGIE - Jiří Hajdyla
PRODUCENT - ME-SA / Karolína Hejnová
PRODUKCE - Linda Průšová
ZA PODPORY - MHMP, MK ČR, IVF, ALT@RT / Studio ALTA, SE.S.TA – Centrum choreografického rozvoje
Premiéra - 8. 10. 2018 - Studio ALTA, Praha

TANEC PRAHA – Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla – je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Od roku 1989, každoročně v červnu, festival představuje pestrost a kvalitu aktuální zahraniční a tuzemské taneční scény, dává prostor pro experiment i přesah do jiných žánrů, podporuje vznik nových děl coby koproducent. 
Více informací najdete na tanecpraha.cz.
 

Zvědavost je šance na zážitek! 31. ročník festivalu TANEC PRAHA se koná v hlavním městě a v dalších 22 místech po celé České republice. Moving Station je hrdým partnerem a hlavní scénou festivalu v Plzni.