TEH Meeting 78 / Program Moving Station

Na Plzeň! Na Plzeň, přátelé!

Nad tímhle zvoláním se v Čechách každý rozesměje. Má v sobě dva veselé významy: první znamená prostě, že jdeme na dobré pivo (tedy Pilsner Urquell samozřejmě) a zároveň jde o hlášku z populární dadaistické povídky o školním výletě. A právě tímhle zvoláním bychom Vás rádi pozvali k nám do Plzně na 78. TEH Meeting. Rádi bychom Vám ukázali naše město, seznámili Vás s naší prací, ale hlavně byli spolu s Vámi a společně řešili nápady jak rozvíjet nejen jednotlivá centra, jak iniciovat a inspirovat další aktivisty v dalších zemích a dalších městech, ale rádi bychom také společně diskutovali rozvoj celé naší sítě, našeho TEHu. Mottem našeho setkání je slogan Spolupráce, ne soupeření! Chceme nabídnout v programu setkání nerůznější podoby spolupráce i možnosti a dovednosti jak spolupráci rozvíjet, hýčkat, pěstovat. Budeme se těšit, že na přetřes přijdou jak ryze lokální problémy, tak i ideje a plány celé naší sítě. Oslovili jsme odborníky na nejrůznější technologie spolupráce, budeme hledat a zkoušet příklady komunikačních strategií i příklady konkrétních činností, které jsou na spolupráci v různosti postaveny. Rádi bychom, aby tu po setkání Trans Europe Halles vznikly kooperativní činnosti, zkrátka aby něco faktického v Plzni zůstalo.

Trans Europe Halles je evropská sít nezávislých kulturních center. JOHAN je členem od roku 2009. 

09:00 Warm-up with performer and dancer Lucia Kašiarová (Pivnice Husovka)
09:30—10:30 Keynote speaches – the topic Cooperation, not Competition, speakers: Oleksiy Radynski and Jiřina Šiklová (Pivnice Husovka)
10:30—13:00 Workshops – session 1 (JOHAN Centrum) 
13:00—14:00 Lunch (Pivnice husovka)
14:00—16:20 2Workshops – session 2 (JOHAN Centrum)
16:30—17:15 Wrap-up session à la Paul Bourne (Pivnice Husovka)
17:15 Break (Pivnice Husovka)
17:30—18:30 Inspiration for all (Alexandr Weinstein: How to add 2000 euro to your cultural worker salary and Szilvia Nagy: The Local Operators Platform)
19:30 Artistic Programme: Spitfire Company Antiwords (Pilsner Urquell Brewery) 
20:30 Raut with the Mayor of the City with music (Pilsner Urquell Brewery)