Untitled (sláva daubnerová/sk) / Program Moving Station

Sólová pohybově-vizuální performance inspirovaná dílem fotografky Francescy Woodman a pocitem pomíjivosti, který fenomén fotografie vyvolává.

Herečka a režisérka Sláva Daubnerová nechává v Untitled nahlédnout diváka do procesu tvorby. Výpověď inscenace je budována přes obrazy, přes důkladnou rekonstrukci prostoru a reálií, s nimiž pracovala Woodmanová. Divák tak v "přímém přenosu" sleduje, jak možná Woodmanová s pomocí samospouště tvořila své nejslavnější fotografie. Slova jsou zbytečná. Nahota jako kostým.

Na to, abyste si inscenaci UNTITLED vychutnali, nemusíte být ani znalci fotografií Woodmanové. Stačí, když se rádi díváte a umíte vidět krásu.

Koncept, režie, performer: Sláva Daubnerová
Dramaturgie a technická spolupráce: Pavel Graus
Pohybová spolupráce: Stanislava Vlčeková
Grafický design: Lukáš Matejka

Francesca Woodman (1958 - 1981) byla americká fotografka, známá svými černobílými konceptuální fotografiemi, na kterých je zobrazeno její nahé tělo v různých polohách, fragmentech, gestech či v pohybu, častokrát rozmazané, což je způsobeno dlouhým časem expozice. V 80. letech Wodmanová začala trpět depresemi kvůli své práci a narušenému o vztahu. Po neúspěšném pokusu o sebevraždu žila na Manhattanu v New Yorku u svých rodičů dokud 19. ledna 1981 nevyskočila z okna. Její dílo začalo přitahovat velkou pozornost právě po její smrti. Mnoho jejích fotografií je bez názvu a jsou identifikovatelné pouze přes prostředí a datum. Obsahují silnou performativnost.