Na hraně / Program Přehlídky

16:00 registrace účastníků-souborů v Autobuse Linky 2015 /před klášterem/
18:00 slavnostní zahájení přehlídky /Klášter/


18:15 R+J Olga Munoz+Mladá Sada /Klášter, 45min/
Představení R+J staví na motivech klasické tragédie Romeo a Julie od Williama Shakespeara. Kromě předlohy na hře ale moc klasiky k nalezení není. Studentská „študýrka" trvající 45 minut představuje známý příběh o nenávisti dvou rodů a lásce až za hrob v moderním zkráceném pojetí. Děj je protkán tancem a pohybovými scénami.
Režie: Olga Muňoz + kolektiv souboru; Hrají: Luisa Vodicová, Petr Koza, Eva Zajícová, Jan Michálek, Hana Šimůnková, Julie Epikaridisová; Technika: Jiří Kapr
Mladá Sada je soubor fungující v rámci divadelního spolku Osada Horní Bříza. Vznikl docela náhodou a spontánně v průběhu roku 2013. Vše začalo tím, že nejmladší část spolku chtěla vyzkoušet něco jiného, dosud nepoznaného. K vzniku pak stačilo už relativně málo – příchod současné režisérky Olgy Muňoz. Ta naši energii a nadšení usměrnila a ukázala cestu. Pak už se „jen" tvořilo, až světlo světa spatřila první hra R+J (na motivy Romea a Julie Williama Shakespeara). V současnosti soubor tvoří 6 herců, režisérka a technik.

19:30 Motýli Sirky-ZUŠ Klatovy /Kino, 50 min./
Příběh mladého Dona a začínající herečky Jill se odehrává na počátku léta v jednom bytě v New Yorku. Don, ve snaze vymanit se z přehnané péče své milující matky, rozhodne se postavit na vlastní nohy a odstěhuje se do malého bytu, ve kterém se potkává s Jill. S dívkou, která s Donem jedná rovnocenně a přirozeně. Hrají: Michael Goldschmid, Kateřina Zapletalová, Vladimír Kábrt, Markéta Lukášová

20:40 Krásné oči, ohyzdné obrazy DS Gymnázia pod Sv.Horou; Příbram /Klášter, 50 min./
Vernisáž. Rubén a Eduardo. Whisky. Eduardův byt. Mahler. Whisky. Obrazy. Eduardovo mravenčení po těle, jinošské vzrušení z mladého řeckého bůžka. Whisky. Ale námořníci někdy nejsou tím, čím se zdají být.
Režie a úprava: Robert Tyleček. Hrají: Michal Moravec, Tomáš Bílek, Zuzana Kubátová
DS Gymnázia pod Svatou Horou je z Příbrami. Příbram je krásná. Příbram je tichá. Příbram je hlučná. Příbram je tajemná. A my si v ní čteme, seminářujeme, zkoušíme a hrajeme. Samotnou tou činností se bavíme. A někdy, když to vyjde, tak s tím jedeme do Plasů.

21:40 diskuse o viděném