Na hraně / Program Přehlídky

9:00 Sen o dvou kůrkách D3 Karlovy Vary /Klášter, 40 min./
Inscenace zachycuje situaci dvou komediantů, kteří v černé tmě a převelikých úzkostech čekají na ráno; aby ukrátili čas, vyprávějí si navzájem své sny a sázejí se, čí je lepší – sen Kostky, co je kníže a chce být král, nebo sen Nožíka, co nikdy provaz nepřešel? A je s nimi také milá, co s nimi všechny trhy obchodila? Nebo nějaká jiná, mrtvá nebo živá?
Členové souboru: Eva Šollová, Petr Johanovský, Luboš Štěpán, Eva Lešková, Lucie Miškovská, Petra Kohutová, Petr Richter

Divadelní studio D3 je nejstarším kontinuálně působícím karlovarským ochotnickým souborem, v posledních letech značně generačně omlazeným. 25 členů se prostřednictvím divadla zabývá pojmenováváním existenciálních témat, vyplývajících z konkrétní, obvykle zlomové situace dnešního člověka.

10:00 Humanisti Hop-hop Ostrov /Klášter, 15 min./
Divadelní soubor HOP-HOP se začíná řadit ke starším a postupně se zmenšuje až do blízkého zmizení. K závěru své třináctileté tvorby se pustil do projektu s neslyšícími filmaři a tichými animátory, což vyvažuje její užvaněnost...NEBO TAKY NE?...JSME JINÍ?...NEBO TY?...JSI HLOUPÝ?...NEBO TAKY NE?...TŘEBA MÁME JEN...CO?...JSI JINÝ...NEBO TAKY NE?
Předloha: Ernst Jandl /překlad Zuzana Augustová/, úprava Irena Konývková
Hrají: Markéta Aranyossyová, Nazareno Klug, Adéla Kubištová, Vojtěch Palm, Pavel Raus. Režie: Irena Konývková

10:45 Nikdy nevíš, čím tě život překvapí Škytafky /Klášter, 30 min./
Matka dělá puclízu u bývalé letadlové džusonosky a podivného týpka, jemuž velí sám Jesus. Dospívající sourozenci se baví ve svém volném čase velmi podivným způsobem. S matkou se její zaměstnavatelé nebaví, což nebaví obě její děti. Ty také všechno nakonec vyřeší za pomoci SUDOKU.

11:20 oběd + diskuse o viděném

13:00 Nazí BUDDETO! /Klášter, 50 min./
„Je symbolem nepořádku, ale také vášnivosti a moudrosti. Tím, že ruší harmonii svého okolí, nutí lidi, aby se chopili aktivity a něco se svým životem dělali. Ne vždy mu jeho plány vycházejí. Některé kmeny kojota považují za stvořitele světa."
Hrají: Michal Ston (vedoucí souboru), Ondřej Sosna, Kateřina Sučková, Eliška Truhlářová, Stanislav Tynkl, Martin Űberall
Soubor BUDDETO! Byl založen roku 2009 při LDO SZUŠ Trnka. V této sestavě pracuje (s drobnými výjimkami) od loňského roku, kdy diváky v mnoha koutech země vtahoval do romského příběhu. V letošním roce se soubor cíleně rozhodl pro zcela odlišné prostředky, poetiku, téma. Zůstala jen poctivost a uhranutí divadlem.

13:50 diskuse o viděném

15:00 Těším se, že mi brzy napíšeš...Divadlo Dagmar/Klášter, 60 minut/
Nesoutěžní představení je scénickou koláží z příběhů žen vězněných komunistickým režimem.
Scénář a režie: Hana Franková, hudba: Petra Hynčíková, pohyb: Jan Hnilička, hrají: Marcela Hadravová, Magdaléna hniličková, Petra Hynčíková, Tereza Pachtová, Naďa Pajanková, Ivana Sedláčková, Jana Wertigová

16:00 slavnostní zakončení přehlídky