Tartas / Program Přehlídky

14:00 Slavnostní zahájení přehlídky
14:05 VESMÍRNÁ FANTAZIE– pohybová koláž, vystoupení ZUŠ Dobřany
14:30 průvod od Káča na náměstí
15:00 KOUZELNÁ FLÉTNA – inspirativní představení – náměstí
loutkové zpracování opery W.A.Mozarta ve stylu barokního loutkového divadla podle originálního scénáře Petra Vacka a Milana Hugo Formana.
16:50 1. blok představení
KRATOCHVÍLOVÁNÍ (15 min.) Divadýlko Strašidílko (Plzeň)
Lhát se nemá, ale někdy je to legrace. Soubor si hraje s básničkami Miloše Kratochvíla z knihy Zapište si za uši.
Členové souboru: Posseltová Valérie, Juliusová Agáta, Rác Ondřej, Nosek Marek, Bělohubý Martin, Čejka Ondřej, Havlová Tereza, Homan Daniel, Chocholatá Kristýna, Karlová Michaela, Lúčka Daniel, Petrásková Sabina, Rittichová Natálie, Procházková Klára, Hruška Petr, vedoucí souboru: Anna Červená

PŘÍBĚH STRYCE MONTAGUEA - Zlatý rám (16 min.)
Zatímbezejména (Plzeň)
Z knihy Příběhy strýce Montegauea jsme vybrali rámec a povídku Zlacený rám. Původní záměr byl zpracovat rozdílným způsobem několik povídek a vytvořit tak divadelní „seriál". Prozatím je hotový pilotní díl (dál se uvidí). Jde o dětský triller, případně o příběh s tajemstvím a překvapením, snad i poučením.
Soubor Zatímbezejména vznikl na podzim roku 2011 na Gymnáziu Františka Křižíka ze studentů primy a sekundy. V současné době má soubor osmnáct členů, pracujeme na dvou inscenacích (aby si zahrálo více lidí).
Členové souboru: Frank Maxmilian, Kulhánková Kristýna Maria, Pelán Gabriel, Vesecká Julie, Pilař Jan, Bára Čechová, Eretová Zuzana, Sovová Alžběta, Havlovic Adam, Jelínková Eva Marie, Jurečka Dušan, Říha Filip, Vičarová Magdaléna, Vybíralová Eliška, Mráz Jakub, Stuchl Pavel, Sutnar Aleš, Šindelářová Anna
Vedoucí souboru: František Kaska

19:00 2. blok představení
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ (20 min.)
Loutkový kroužek při ZŠ a MŠ Dlouhá Ves
Klasická pohádka „Dlouhý, Široký a Bystrozraký" troch upravená dle možností divadélka.
Jedná se o dětský soubor, který byl založen v roce 2004 při ZŠ Dlouhá Ves jako „Loutkový kroužek", kam dochází především žáci této školy.
Členové souboru: Natálie Šebelíková, Vanda Vaníková, Radovan Vaník, Kamila Skypalová, Nikola Skypalová, Anežka Lavičková, Barbora Krýsová, vedoucí souboru: Jitka Soukupová

OPIČÍ TLAPKA (15min.) ZUŠ Planá
Strašidelný příběh odehrávající se ve staré dobré Anglii na začátku 20. století.
Umí tajemná opičí tlapka skutečně splnit svému majiteli tři přání? Je vůbec dobré moci si kouzlem cokoliv splnit? Studentky dívčí školy, které se rády zabývají věcmi mezi nebem a zemí, si to jedné noci vyzkouší.

Náš minisoubor spolu pracuje teprve od září 2013. Hlavní zásluhu na tom mají Klára a Míša, které si počkaly 3 roky, než se jim paní učitelka vrátí z mateřské dovolené a přivedly ještě kamarádku Lucku. Čtvrtá členka, Martina, se k nim přidala až v pololetí. Přibližně ve stejné době jsme konečně našli námět k dramatizaci, který by se všem líbil, a pustili se do práce. Přání jet na Tartas, užít si ho, potkat staré nebo nové známé, bylo přitom pro všechny velkou motivací.
Členové souboru: Klára Býčková, Michaela Pajerová, Lucie Le, Martina Vodrážková, vedoucí souboru: Terezie Pecharová

HANIN KUFŘÍK (13 min.) Sekunda (Plzeň)
Studenti sekundy A Gymnázia Františka Křížíka v Plzni se koncem září rozhodli, že se zúčastní projektu Čtenář na jevišti. Ke scénickému čtení si vybrali knížku Hanin kufřík a pustili se do práce. Z původně přihlášených 64 souborů z celé republiky jich nakonec 49 zaslalo svá videa. Z nich vybírala pětičlenná porota pět nejlepších „inscenací". Jednu z nich právě v Dobřanech uvidíte. Členové souboru: Sára Bartošová, Theodor Bochnovič, Ondřej Branžovský, Kristýna Egermaierová, Karolína Foldová, Maximilián Frank, Sára Jakoubková, Jan Ječmínek, Ondřej Klicman, Sebastián Kuhn, Ondřej Kuchynka, Klára Majerová, Patrik Nový, Jan Pohl, Tomáš Rokyta, Miroslav Šafr, Adéla Šulcová, Filip Tutzký, Adam Vokurka, Natali Vrbová, vedoucí souboru: Jan Anderle