Aktuality

Barokní dech - festival divadla v krajině

Poutní kostel sv. Barbory u obce Všekary v srpnu opět ožije! Ve dnech 12.–15. 8. 2021 zde pořádáme letní program plný divadla, hudby, příběhů a setkávání. 
Na programu najdete představení autorů profesionální divadelní scény, program pro rodiny s dětmi, procházky za poznáním, výtvarná díla, koncerty a také mši svatou. Na místě budou týden tvořit studenti DAMU v rámci letní pohybové dílny a výsledek jejich práce bude zařazen do programu festivalu, který najdete ZDE.

Více...

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna.

Těšíme se na viděnou! ♥

Více...

Výstava ilustrací na peroně

Devatenáctka českých a slovenských ilustrátorů a ilustrátorek se rozhodla podpořit kolektiv, který si říká české tety neboli Ciocia Czesia a zpřístupňuje osobám z Polska cestu k bezpečné interrupci v českých nemocnicích.

Vzniklo tak benefiční tričko s motivy solidarity a neústupnosti boje za reprodukční práva. Jednotlivé ilustrace i celý motiv jsou k vidění v oknech Moving Station na peron nádraží Plzeň-Jižní Předměstí. Výstava bude přístupná od 13. 4. komukoliv, kdo se sejde podívat na vlaková nástupiště číslo 2 a 3.

Více...

Natáčíme pro Vás podcastový pořad Moving POTKÁ Station

Moving POTKÁ Station je série rozhovorů s inspirativními tvůrci české kulturní scény. Rozhovorů, ve kterých se potkává divadlo, tanec, výtvarná scéna i hudba. 

 

Našimi hosty byli například vizuální umělkyně a spoluautorka představení 30 dní Debora Štysová, zástupci taneční platformy Pulsar Honza Malík a Tereza Krčálová či členka novocirkusového souboru Žongléros Ansámbl Martina Vaněčková.

Poslechněte si na Spotify nebo na YouTube.

Více...

Jsme na Darujme.cz

 

Děkujeme všem, kteří nám vyjádřili a stále vyjadřují podporu a pokud byste i nadále rádi podporovali tento kulturní a tak trochu kultovní stánek, můžete. Kdykoliv! :) Zřídili jsme konto na platformě Daruj.cz, která umožňuje podporovat celou škálu občanských aktivit jedorázově i pravidelně.

Více informací o nás najdete zde. Račte vstoupit. Děkujeme!

♥ Vážíme si Vaší náklonnosti a podpory a jsme tu pro Vás.

Více...