Aktuality

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna.

Těšíme se na viděnou! ♥

Více...

Otevírací doba kavárny v týdnu 25.-31. 10. 2021

 

PO / 10–21
ÚT / 10–21
ST / 10–19
ČT / 12–19
PÁ / 10–19

SO / zavřeno
NE / 14–17

Těšíme se na vaši návštěvu. ♥

Více...

Zveme vás na pravidelné lekce prožitkového pohybu

Dramacentrum Johan otevírá nový kurz zaměřený na pozornost k vlastnímu tělu a pravidelný pohyb pod vedením Báry Šťastné. Jeho náplní je hrát si, vyjádřit se, sladit rytmy, vzlétnout i zakotvit, spojit se, zvětšit se, těšit se!


Termín konání: každé úterý v čase 10:30 – 12:00. 
Více informací se dozvíte v tomto článku nebo na mailu barki@centrum.cz.
Místa ještě jsou, čtěte dál... 

Více...

Staňte se našimi abonenty!

S radostí nabízíme další řadu předplatného do Moving Station! Předplatného na profesionální divadlo, tanec, multižánrové performativní umění, experimenty, autorská díla nezávislých tvůrců z České republiky i zahraničí. Novinkou je, že předplatné platí v celou sezónu, tj. září 2021 až červen 2022.  
Abonent si může vybrat 5 inscenací na programu Moving Station dle svých zájmů a časových možností.
Předplatné existuje i ve zlevněné variantě pro studenty, seniory a držitele průkazu ZTP. Zakoupíte ZDE nebo na pokladně u baru kavárny v Moving Station. Těšíme se na Vás a děkujeme za podporu!

Více...

Z programové nabídky

trochu muzikál
trochu dokument
trochu drama
trochu brambory
a hodně exekuce

12. 10. / 24. 11.
Zveme vás na uvedení inscenace HRUBÝ DOMÁCÍ PRODUKT, která vznikla v rámci letního rezidenčního programu Moving Station. Jedná se o pátou inscenaci v řadě, která cíleně zkoumá společenská témata, o nichž je třeba mluvit. Hrubý domácí produkt se zabývá dluhovou pastí a exekucemi. Režie: Jiří Honzírek.

Více...

Výstava ilustrací na peroně

Devatenáctka českých a slovenských ilustrátorů a ilustrátorek se rozhodla podpořit kolektiv, který si říká české tety neboli Ciocia Czesia a zpřístupňuje osobám z Polska cestu k bezpečné interrupci v českých nemocnicích.

Vzniklo tak benefiční tričko s motivy solidarity a neústupnosti boje za reprodukční práva. Jednotlivé ilustrace i celý motiv jsou k vidění v oknech Moving Station na peron nádraží Plzeň-Jižní Předměstí. Výstava bude přístupná od 13. 4. komukoliv, kdo se sejde podívat na vlaková nástupiště číslo 2 a 3.

Více...