Aktuality

Chystáme návrat živé kultury do veřejného prostoru - festival NASTEVŘENO

Už se nemůžeme dočkat!
Na 27.-30. května přpravujeme festival nového divadla a performance s názvem NASTEVŘENO. Hlavní část programu se odehraje venku, v ulicích, parcích či u řeky v centru města a také ve veřejném prostoru okolo nádraží Plzeň-Jižní Předměstí, okolo Moving Station. Do Plzně přijedou divadelníci, výtvarníci a performeři z celé republiky a pro plzeňské publikum přinesou více než 20 uměleckých akcí různých žánrů.
Můžete se těšit například na artistku Elišku Brtnickou, výtvarně-pohybové Divadlo Continuo, divoký PiNKBUS, scénické čtení a tanec. Výtvarníci se postarají o ukázky street artu, koláží, soch, fotografií či promítání laserem. A nebudou chybět ani loutkové pohádky Don Šajn a Johanes Doktor Faust plzeňského Divadla Alfa

Chceme se opět s lidmi potkávat a společně vracet do našich životů živou kulturu.

Podrobný program festivalu najdete brzy na www.nastevreno.cz. 

Těšíme se na viděnou! Tým Moving Station / Johan

Více...

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna.

Progam Moving Station je aktuálně přerušen a vzdělávání částečně přesměrováno do on-line prostředí. Prostor i nadále žije uměleckou tvorbou. Těšíme se na viděnou hned, jak to bude možné. ♥

Více...

Výstava ilustrací na peroně

Devatenáctka českých a slovenských ilustrátorů a ilustrátorek se rozhodla podpořit kolektiv, který si říká české tety neboli Ciocia Czesia a zpřístupňuje osobám z Polska cestu k bezpečné interrupci v českých nemocnicích.

Vzniklo tak benefiční tričko s motivy solidarity a neústupnosti boje za reprodukční práva. Jednotlivé ilustrace i celý motiv jsou k vidění v oknech Moving Station na peron nádraží Plzeň-Jižní Předměstí. Výstava bude přístupná od 13. 4. komukoliv, kdo se sejde podívat na vlaková nástupiště číslo 2 a 3.

Více...

Natáčíme pro Vás podcastový pořad Moving POTKÁ Station

Moving POTKÁ Station je série rozhovorů s inspirativními tvůrci české kulturní scény. Rozhovorů, ve kterých se potkává divadlo, tanec, výtvarná scéna i hudba. 

 

Našimi hosty byli například vizuální umělkyně a spoluautorka představení 30 dní Debora Štysová, zástupci taneční platformy Pulsar Honza Malík a Tereza Krčálová či členka novocirkusového souboru Žongléros Ansámbl Martina Vaněčková.

Poslechněte si na Spotify nebo na YouTube.

Více...

Moving Station Live Sessions

Společně se zvukovými profesionály ze Studio PyHa jsme vytvořili pořad Moving Station Live Sessions. Vizuálně netradičně pojatý formát krátkých video koncertů z velkého sálu Moving Station je pokusem o částečné ukojení hladu po živých hudebních vystoupeních a představuje zajímavé interprety z pospávajícího hudebního světa.

Poslechněte si nadějnou mladou plzeňskou skupinu Marcel Gidote's Holy Crab brázdící vody psychedelického jazzu s ozvuky Pink Floyd, či klatovskou kapelu MRKLM [mira:kulum] hrající zamyšlené písně.

Více...

Komentovaná prohlídka výstavy In life

Představujeme vám výstavu In life fotografů Štěpána Grygara a Barbory Bačové. V galerii Moving Station na vás počká do té doby, kdy bude možné otevřít kavárnu. Máte se na co těšit! Život je krásný, la vie est bell, a takto jej zachytili autoři výstavy na svých cestách za uměním. Video s komentářem k výstavě najdete na YouTube kanálu centra Johan.

Výstavní projekt "In life" představuje sondu do současnosti propojující prostor mezi uměním a životem. 

Více...

Jsme na Darujme.cz

Moving Station je v poslední době v mlze. Ale doufejme, že brzy bude zase tou zářící hemžící se zastávkou, jak se patří. Pracujeme na tom! 


Děkujeme všem, kteří nám vyjádřili a stále vyjadřují podporu a pokud byste i nadále rádi podporovali tento kulturní a tak trochu kultovní stánek, můžete. Kdykoliv! :) Zřídili jsme konto na platformě Daruj.cz, která umožňuje podporovat celou škálu občanských aktivit jedorázově i pravidelně.
Více informací o nás najdete zde. Račte vstoupit. Děkujeme!

♥ Vážíme si Vaší náklonnosti a podpory a jsme tu pro Vás.

Více...