Vyhlašujeme ART APEL 2023 / Aktuality

Galerie Moving Station, umělecká platforma kulturního centra Moving Station v Plzni, vyhlašuje otevřenou uměleckou výzvu pro rok 2023, která je otevřená všem nezávislým tvůrcům. 

Možnostem se meze nekladou, ať už se jedná o malbu, fotografii, grafiku, ilustraci či prostorovou tvorbu a sochu, přihlaste svůj umělecký projekt a staňte se součástí „hemžící se stanice“ v Plzni.

Uzávěrka přihlášek: 30. září 2022. Pro více informací rozklikněte celý článek.

Dear artists, to read open call for Gallery in Moving Station click the button below "Více..."

JAK SE PŘIHLÁSIT:
Pošlete krátký popis Vaší tvorby, případně Vás samých, a portfolio Vaší tvorby na jana.jarosova@johancentrum.cz, do předmětu uveďte 'ARTAPEL 2023'.

DEADLINE: 30.09.2022

VÝSTAVNÍ PROSTORY:

Vstupní hala: určena pro prostorové i závěsné instalace či performance.

Kavárna: galerie je součástí kavárny a obohacuje tak prostor určený k setkávání. Místo propojuje umění s každodenním životem a dostává jej tak na oči návštěvníkům a kavárenským povalečům.

Malý sál: prostor, který je primárně určen k pronájmu veřejnosti a pořádání seminářů, čtení, přednášek a podobných událostí. Společně s kavárnou se pod vlivem vystavovaného umění stává nevšední živou galerií.

Prostor před budovou: místo situované na mostě Ivana Magora Jirouse naproti odbavovací hale vlakové stanice Plzeň -
Jižní Předměstí je určeno pro venkovní instalace větších rozměrů. Venkovní prostor vybízí k vystavování a zároveň k propagaci Moving Station jako umělecké platformy současného umění.

Za veškerou kurátorskou činnost zodpovídá Jana Jarošová.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

OPEN CALL
Moving Station's gallery, art and cultural platform in the city of Pilsen, located in the building of an out of use train station, is currently offering an oportunity for independant artists to exhibit their work in any kind of medium.

EXHIBITION LOCATIONS:
Entrance hall: spacious and ideal for bigger instalations or performances
Café: gallery that is part of Moving Station's coffee space
Small hall: Room located behind Moving Station's coffee space
Space in front of the entrance: located otside in the middle of a bridge, right oposite to the train station's entrance. Ideal for big pieces and instalations

HOW TO APPLY:
Email us at jana.jarosova@johancentrum.cz a short description of yourself or your artwork with some reference material, such as portfolio or any other documentation of your work. Under subject state 'ARTAPEL 2023'

DEADLINE:
30.09.2022