Zveme vás na pravidelné lekce prožitkového pohybu / Aktuality

Dramacentrum Johan otevírá nový kurz zaměřený na pozornost k vlastnímu tělu a pravidelný pohyb pod vedením Báry Šťastné. Jeho náplní je hrát si, vyjádřit se, sladit rytmy, vzlétnout i zakotvit, spojit se, zvětšit se, těšit se!


Termín konání: každé úterý v čase 10:30 – 12:00. 
Více informací se dozvíte v tomto článku nebo na mailu barki@centrum.cz.
Místa ještě jsou, čtěte dál... 

Haló, Haló…tady tělo!

Haló, tělo, moje tělo?

Tvoje tělo!

Moje tělo, co bys chtělo?

Pozornost…naslouchání, pravidelný pohyb a komunikaci! hrát si, vyjádřit se , sladit rytmy, vzlétnout i zakotvit, spojit se, zvětšit se, těšit se!

 

Zvu vás na PRAVIDELNÉ LEKCE PROŽITKOVÉHO POHYBU

KDY:      úterý 10:30 – 12:00 hod

KDE:      Moving station, Koperníkova 574/56 (Most Ivana Magora Jirouse), Plzeň – Jižní Předměstí

Cena:     250,-/ osoba lekce (12 lekcí 2800,-)

Lektorka:             Bára Šťastná 

Přihlášení:          barki@centrum.cz, 776582302

(kapacita max. 10 osob)

 

CO NÁS SPOLEČNĚ ČEKÁ:

Vyslyšíme volání těla a dáme se do pohybu – do pohybu prožitkového a pravidelně! Zvědomíme si důležitost tělesného pohybu, jeho vliv na naše prožívání a fungování.

Prožitkový pohyb je objevný, autentický, posilující, hravý, i meditativní, tvořivý, léčivý.

Na lekcích prožitkového pohybu vstoupíme do trochu jiného času i prostoru. Pohyb s prožitkem znamená plné vnímání těla i toho, co se odehrává uvnitř. Všechny části těla se spojují. Nervová soustava dostává lázeň, vše se uvolňuje. Dáme průchod své tvořivosti, zvídavosti. Budeme pozorovat, pohybové řetězce, jak se tělo tvaruje. Prozkoumáme různé kvality pohybu i rytmu a rozvineme náš pohybový slovník. Budeme rozvíjet své vnímání i hloubku prožitku. S novým vědomím svého těla i sebe sama vykročíme opět do světa, do běžnodenních rytmů.

Někdy budeme pracovat s tématem, s hudbou, jindy bez.

Pohybovat se budeme samostatně, uvnitř i ve společném kontaktu a dialogu.

 

S SEBOU:

pohodlné oblečení, doporučuji více vrstev, dlouhý rukáv, dlouhé nohavice, je to pohodlnější pro pohyb na zemi s možností si odložit, až nám bude horko

vlastní karimatku – pokud máte, jinak bude k zapůjčení

zápisník, pokud máte chuť své prožitky zaznamenávat

 

O LEKTORCE:

Věnuju se práci s tělem prostřednictvím prožitkového pohybu, kraniosakrální terapie, masáží. Ráda doprovázím druhé na cestě za vlastní tvořivostí, tvorbou vlastního prožívání i vlastního života na pravidelných pohybových lekcích, prožitkových dílnách i individuálních setkáních.

Inspirací pro naše setkání je mi “movement medicine“, Gabrielle Roth, autentický pohyb, pohybové improvizace, tanec, artefiletika, přírodní rytmy a cykly, krajina, ve které žiju.