Divadlo Continuo: HIC SUNT DRACONES / Program Moving Station

26. 5. 2021, 19:00

Poetická a groteskní výprava do neznámé krajiny, ve které nic není takové, jak to známe z našeho bdělého života. Inscenace spojuje fyzické, loutkové a výtvarné divadlo.

Inscenace HIC SUNT DRACONES je vizuální básní s prvky magické obrazivosti, absurdity a grotesknosti. Vznikla v režii uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače ve spolupráci se čtyřmi členkami souboru, Sarou Bocchini, Nicole Nigro, Kateřinou Šobáňovou a Natálií Vaňovou. Výtvarný koncept inscenace vytvořili Pavel a Helena Štouračovi ve spolupráci s účinkujícími performerkami. Živá hudební složka inscenace propojuje vokální kompozice čtyř performerek s amplifikovanými a analogově upravenými reálnými zvuky v konceptu a živé kompozici Jakuba Štourače.

Koncept a režie: Pavel Štourač
Účinkují: Sara Bocchini, Nicole Nigro, Kateřina Šobáňováa a Natália Vaňová
Výtvarný koncept, scénografie: Helena Štouračová a Pavel Štourač
Sound design: Jakub Štourač
Light design: Tomáš Morávek
Produkce: Zuzana Bednarčiková

Vznik inscenace podpořili: Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury České republiky, hl. m. Praha.

Kam se podějí všechny naše myšlenky a vzpomínky, když večer zavřeme víčka? Když se vše, přes den nemyslitelné, zhmotní, ožije a z našeho těla se stane jen materiál? A co se stane, když ráno opustíme pokoj a necháme tam zavřené všechny svoje sny, obavy a tajné tužby se kterými jsme strávili noc? Co dělají, když je tam necháme samotné, protože je tam, kam jdeme, nebudeme potřebovat, nebo si je nemůžeme dovolit vzít s sebou? Prý nemáme jen jedno já, máme jich víc. V běžném životě se tato naše já vzájemně omezují, abychom mohli zvládat každodenní situace. Co se však stane, když se tato já osvobodí od ostatních a stanou se autonomní?

Místa a krajiny, kde se toto vše může stát, leží v neznámé zemi Terra incognita. A objevování neznámého území, které doposud nebylo zmapováno ani zdokumentováno, a které ve starých mapách nese označení „zde jsou draci“ (HIC SUNT DRACONES), je metaforickou výpravou do neznámých krajin, ve kterých nic není takové, jaké to známe z našeho bdělého života.

Dávní kartografové tvrdili, že na neznámých územích v odlehlých koutech světa, žijí fantastické obludy, draci a leviatani.
V inscenaci HIC SUNT DRACONES vznikají z částí lidského těla, objektů a materiálu neznámé krajiny, nepoznané bytosti, nemyslitelné situace a nepředstavitelné příběhy. Není to však výprava do dalekých krajů, do fantaskního světa krajiny utopie, ale cesta do našich vlastních myslí a skrytých zákoutí naší duše.