Aktuality

Batosnění - divadlo pro nejmladší

Pohádková ukolébavka inspirovaná knihou Petry Kubáčkové O andělovi, noční můře, statečném medvídkovi, hodném slonovi, opici a divoké huse a nespícím Toníčkem. Dva hrdinové - Pom a Luli. Kuk! A jsou na světě. Ťap, ťap, ťap…putují postelovou krajinou-nekrajinou a potkávají Béé, Haf, Trututú, BAF!, Brum. Cesta je dlouhá, víčka jsou těžká. Pšt! a dobrou noc. Toto představení, lehoučké jako pírko, můžete vidět v neděli 23. října od 15.00. Pohádka navazuje na evropský trend tvorby pro děti od nula do tří let nazývaný Theatre for very young (tzv. divadlo pro nejmladší). V současnosti se tomuto trendu v zahraničí programově věnuje mnoho divadel, tvůrců a tvůrkyň a my jej teď poprvé přinášíme i do České republiky. Vhodné pro děti od 10 měsíců do 3 let a jejich rodiče, délka 35 minut.

 

Více...

Longital: Divoko Plzeň

Nedělat věci zbytečně složitými, když nejsou. Realita je totiž v podstatě velmi jednoduchá. Krok po kroku, minutu po minutě se rozhodujeme, co uděláme a když to uděláme se srdcem, upřímně a s radostí, vše co bude následovat potom nese otisk takového rozhodnutí.
Shina (zpěv, basová kytara, smyčec), Dano Salontay (kytara, zpěv, smyčec) a Marián Slávka (bicí, klavír, zpěv) se touto filozofií řídí a očividně jim to velmi dobře funguje v kapele i ve vydavatelství Slunce Records. Album vyšlo 26.9. a vzápětí skupina startuje šňůru více než dvaceti koncertů po slovenských a českých městech. Nové album Divoce má více významů. Jeden z těch nosných říká "zjednodušme svět". V Plzni můžete koncert zažít 24. 11. od 20.00 na Moving Station. Vstupenky k dispozici zde.
Více...

Bakkheia (Peter Šavel, BOD.Y) dancing on the edge

Přijměte naše pozvání na představení BAKKHEIA, které se uskuteční 27. 11. 2016 od 20 hodin na Moving Station. BAKKHEIA je tancem na hranici mezi divákem a performerem, mezi společenskou normou a animalitou. Divák do představení pronikne postupně a nenásilně. Ale dříve než si to uvědomí, chvěje se, dotýká se, cítí.Dílo bylo zařazeno do prestižního výběru Aerowaves Twenty Artists pro rok 2015.

 

Více...

Workshop pantomimy

O víkendu 22. a 23. října 2016 proběhne na Moving Station worskhop zaměřený na Nonverbální herectví, pantomimu a práci s tělemBudeme se věnovat fyzickému tréninku a technikám k ovládnutí svého těla acelkovému propojení se svým tělem na jevištiVyzkoušíme cvičení na jevištní přítomnost, dech, pohled a temporytmus, techniku imaginární pantomimy - chůze na místě, práce s imaginárním objektem a další. Objevíme základy nonverbálního herectví, tvorbu divadelní postavy podle jejího fyzična a práci s hereckým partnerem.


 

 

Více...