Aktuality

Improvizátoři z Moving Station na Divadlením létě pod Plzeňským nebem

Pod střechou MS se rozrůstá improvizační tým Improstor, který 29. června od 20.30 vyzve své pražské kolegy na jevišti Divadelního léta, které se koná tentokrát u Zvonu v Křižíkových sadech. Z Prahy k nám přijeden nejen tým KOPR ale také nekompromisní rozhodčí: Martin Vasquez. O čem se bude hrát a který tám zvítěží, o tom už rozhodnou diváci.

Více...

Letní divadelní kurzy na Moving Station

Dramacentrum Johan připravuje Letní divadelní kurzy na Moving Station.Pro děti a teenagery (6 – 18 let) je v nabídce kurz „Divadlení prázdniny“ od 11. do 15. července. V jeho průběhu budeme rozvíjet své hráčské a herecké dovednosti, cvičit se v komunikaci a spolupráci s partnerem, tvořit loutky, scénografii a procházet příběhem, který bude předlohou pro divadelní představení. Kurz se bude odehrávat nejen v prostorách Moving Station (bývalá budova nádraží Plzeň – Jižní předměstí), ale vyrazíme i do terénu nabrat inspiraci a čerstvý vzduch.

Více...

Helga Davis + Jiří Bartovanec: Prague – New York Effects III.

Americká vokalistka a múza Roberta Wilsona Helga Davis se setkává s českým tanečníkem, choreografem a dlouholetým členem souboru Sashy Waltz Jiřím Bartovancem, aby spolu stvořili originální představení propojující tanec, zpěv, mluvené slovo a vlastní příběhy z obou břehů Atlantiku.

Díky Českému centru New York se talenty obou umělců propojují v České národní budově na Manhattanu a výsledné dílo přiváží nejprve do brooklynského divadla Jack, poté do Washingtonu a nakonec i do Prahy a do Plzně na Moving Station. Plzeňské představení mohou diváci zhlédnout 30. června 2016 od 20:00 na Moving Station.

Více...

One Step Before the Fall

Na One Step Before the Fall bylo plno. V červnu se můžete těšit na další unikátní projekt Effect 3, ve kterém se americká vokalistka a múza Roberta Wilsona Helga Davis se setkává s českým tanečníkem, choreografem a dlouholetým členem souboru Sashy Waltz Jiřím Bartovancem, aby spolu stvořili originální představení propojující tanec, zpěv, mluvené slovo a vlastní příběhy z obou břehů Atlantiku. A to 30. června ve 20.00. 

Více...

Malí diváci se zamilovali do myší

Myší pohádka v podání Mileny Jelínkové byla pro děti skutečným zážitkem. Svědčí o tom nejen nadšení našich malých diváků, ale i děkovné maily jejich maminek. Děkujeme.

 

Více...