Aktuality

Víkend otevřených ateliérů

Víkend otevřených ateliérů "Plzeň tvořivá". Poprvé se na jeden víkend v Plzni (24.-25.9.2016) otevírají veřejnosti ateliéry plzeňských výtvarných umělců. Seznamte  se s tím, kdo tvoří ve vašem okolí a třeba o něm ani nevíte! Jděte podle mapy a nahlédněte  i do galerií, výtvarných škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje! Nahlédněte i do Moving Station. Celá akce je pro návštěvníky i výtvarníky ZDARMA. Další informace a mapa míst na www.grafia.cz

Více...

Maciej Kuźmiński a projekt "ONE"

Velmi nás těší, že na Moving Station tvoří umělci ze zahraničí. Díky podpoře Visegrádského fondu u nás může v druhé polovině září polský choreograf Maciej Kuźmiński pracovat se svojí taneční skupinou na představení "ONE", které zachycuje individuálnost (totožnost) a současný boj ve společnosti (migrace). V choreografii je patrná symbolika spojená s hledáním, lidé neustále pokračují v hledání sebe sama, své identity. Každý z nás se snaží najít lepší budoucnost. A to je ona společná symbolika dvou světů. Na premiéru se pak můžete přijít podívat 2. prosince 2016.

Více...

Orient Expres Aleny Anderlové

Alena Anderlová, absolventka ateliéru Michaela Rittsteina na Akademii výtvarných umění, se věnuje figurální malbě – jejími obrazy se procházejí lidé, zvířata, stroje, tematizuje však i města a krajiny. K budování svých obrazových světů používá širokou paletu výrazových prostředků: klasickou malbu štětcem, stopy sprejů, různých válečků, otisků šablon a koláží, přičemž velký důraz klade zejména na zachycení světla pomocí precizní práce s barvou. Díky tomu jsou její díla plná magické atmosféry, tajuplného étosu a podprahového napětí. Její výstavu u nás můžete vidět až do 18. října. 

Více...

Festival Divadlo 2016 ... JOHAN UVÁDÍ

Pestrost a  odvaha propojuje představení, jež u nás letos při festivalu Divadlo můžete potkat. Dramaturgie sekce odpovídá našim celoročním cílům. Zveme na setkání současného tance a tradičního dramatického textu v inscenaci významného choreografa Jana Komárka (Jak zabít Hamleta). Chceme Vás potěšit skvělou novocirkusovou variací na hirošimský příběh v podání fenomenální performerky a akrobatky Elišky Brtnické (Enola)  nebo dynamickou scénickou smrští v podání dámského seskupení Kolonie (Godt og Ondt), jež ostře reaguje na současné projevy patologické agrese v inscenaci podpořené norskými fondy. Věříme, že Vás zaujmou projekty, které vychází z přímého výzkumu specifických společenských a kulturních situací. Takovým je drsný pohled na život seniorů v ústavech (Búvaj) košických kolegů z divadla NA PERÓNE nebo experimentování domácího společenství TYAN, které ohledává básnická slova v hlucích, rytmech a pohybech dneška (A co poezie?).

 

Více...

Divadlo pro děti s dílnou

Nedělní pohádkový expres přiveze v září na Moving Station dvě představení pro děti a rodiče, tentokrát s Africkou tématikou. 18.9.2016 to budou Africké povídačky vypravěče Martina Haka. Pomocí jeho živého vyprávění se přesuneme do surové Afriky, díky moudrosti a důvtipu tamních příběhů si i dospělí přijdou na své. Představení začíná v 16.00 a je vhodné pro děti od 7 let v doprovodu dospělých. Další neděli 25.9.2016 se i mladší děti mohou těšit na interaktivní divadelně-hudební projekt Dobrodružná cesta Černouška Joea. Společně budeme cestovat do africké školy, kde si vyzkoušíme  pár afrických rytmů a nahlédneme do obyčejného dne jednoho afrického chlapce. Na závěr bude připravena výtvarná dílna. Hraje a lektoruje: Duo Afrika. Vhodné pro děti od 2 let a jejich rodiče.

Více...

Workshop storytellingu: Fantastické příběhy

Můžete se těšit na vypravěče Martina Haka a jeho dvoudenní worskhop živého vyprávění (17.-18.9.2016) a divadelní představení Africké povídačky II. vhodné i pro děti od 7 let (18.9. od 16.00). Workshop je určen umělcům, rodičům, učitelům a každému, který svým blízkým rád vypráví. Představivost, obrazotvornost, fantazie, uvěřitelnost a logika příběhu, to budou klíčová slova pro setkání nad příběhy, které dosud nikdo neslyšel. Budeme si vymýšlet a hrát si s realitou, cvičit dovednosti vypravěčského řemesla, učit se vidět v příběhu strukturu, cvičit  se v představivosti, obrazotvornosti, fantazii a umění pečlivého průvodce. Přihlášení a platba (nutná předem): martina.simankova@johancentrum.cz. Cena workshopu je 850/950,-.

Více...