Aktuality

KURZY DRAMACENTRA - nově pro PŘEDŠKOLNÍ DĚTI

DRAMACENTRUM JOHAN otevírá nově KURZ PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI aneb první cesta k divadlu. Obsahem setkání jsou tvořivé hry, rozvoj komunikace a podpora přirozené kreativity. Kurzy probíhají na MOVNG STATION - Koperníkova 56 - každé pondělí 15.30 - 17.00 hodin. Více informací a přihlášky získáte od Martiny Jelínkové na e-mailové adrese martina.simankova@johancentrum.cz.
Více podrobností o DRAMACENTRU naleznete ZDE.

Více...

PŘEHLÍDKY AMATÉRSKÉHO DIVADLA

Pro všechny přátele divadla, literatury, poezie a uměleckého přednesu i letos Centrum pro sociální a kulturní projekty JOHAN připravilo městské, oblastní a krajské postupové přehlídky amatérského divadla pro Plzeňský a Karlovarský kraj: Plzeňský poetický ševel, Poezie na rynku, Pimprlení, Na hraně a Tartas (navazující na přehlídky Stříbský, Sušický a Plzeňský Tajtrlík) 2017. Přihlášky jsou otevřené dle konkrétní přehlídky do 20.2. - 17.3. Přehlídky se potom budou konat v březnu a dubnu 2017. Veškeré podrobnosti, propozice, termíny a místa konání naleznete ZDE. Těšíme se na Moving Station Plzeň a také v kraji na viděnou.

 

Více...

VÝSTAVA - Ferdinand Bučina: Vzpomínka na Javorník

V únoru a březnu zdobí kulturní prostor Moving Station výstava jedinečných fotografií FERDINANDA BUČINY: Vzpomínka na Javorník -  ukázka vyjímečného díla fotografa a kameramana, který sledoval vztah člověka a přírody v různých politických režimech, v centrech i v zapadlých vsích. Jádro výstavy tvoří cyklus fotografií moravského Horňácka ve 40. letech 20. století.
Výstava je otevřená do 21. 3. 2017, PO - PÁ, 10 - 19 hodin a vstup je zdarma. Více o tvorbě Ferdinanda Bučiny ZDE.
21. 3. 2017 proběhne od 17 hodin komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem Janem Freibergem a Tomášem Raslem - vnukem Ferdinanda Bučiny.

 

 

Více...