Aktuality

Vítejte na MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte na MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna. Moving café je otevřeno PO - PÁ 10 - 19 hodin a slouží také jako divadelní kavárna - otevírá vždy hodinu před akcí a zavírá dle návštěvy hostů. 

Progam na jednotlivé měsíce průběžně aktualizujeme ZDE a také níže v aktualitách.
Pro bližší informace v programovém přehledu rozklikněte řádky k jednotlivým dnům.
Doufáme, že vás program zaujme a těšíme se na viděnou!

Více...

NANOHACH, M. Trpišovská, L. Švejdová: Den a Noc a Noc a Den

Moving Station srdečně zve na poslední tanečně – divadelní představení předního českého souboru NANOHACH a tvůrčího dua Lea Švejdová a MartaTrpišovská Den a Noc a Noc a Den 28. února, od 20:00. 
Představení vytváří paralelní vesmír, v němž se setkává malířka Toyen a spisovatelka Virginie Woolfová, aby spolu vedly intimní dialog o životě výjimečných žen ve světě a oblastech, jimž dominují muži.  

Výjimečnost představení podtrhuje vedle jeho kvality i fakt, že jde o poslední premiéru předního českého tanečního souboru NANOHACH, který nedávno ohlásil ukončení činnosti.  

Více...

Moving Station navštíví Jana Plodková a Josef Tuka. Společně představí nový český film Absence blízkosti.

Ve čtvrtek 8. 2. promítáme od 20:00 filmový debut režiséra Josefa Tuky ABSENCE BLÍZKOSTI s Janou Plodkovou v hlavní roli. Autor scénáře a režisér společně s představitelkou hlavní role budou také hosty besedy po projekci snímku. 

Film byl zařazen v programu MFF Karlovy Vary 2017 a v říjnu loňského roku vstoupil do distribuce. Toto je jeho premiérové uvedení v  Plzni. Srdečně zveme!

Více...

Kavárna Moving Café otevírá 15. ledna

Vážení návštěvníci, 

Moving Station má v první polovině ledna zavřeno. 

Kavárna Moving Café otevírá svůj běžný provoz (tj. denní provoz: po - pá 10 - 19 a divadelní provoz: otevírá vždy hodinu před představením) 15. ledna.

Těšíme se na viděnou!

S pozdravem

JOHAN

Více...

Termíny přehlídek zájmové umělecké činnosti 2018

Centrum Johan pořádá každoročně regionální přehlídky zájmové umělecké tvorby v těchto oborech: umělecký přednes, divadlo poezie a pohybové divadlo, loutkové divadlo, studentské a experimentující divadlo a dětské divadlo.
Přehlídky jsou významnou regionální událostí a jsou postupové, tedy s výběrem na národní festivaly. Termíny konání letošních přehlídek naleznete ZDE.

Kontaktní osoba: Eva Gažáková, eva.gazakova@johancentrum.cz.

Více...

Šťastný nový rok!

Vážení přátelé, dámy a pánové,


rokem 2018 završí centrum JOHAN prvních dvacet let své existence.
Je to vlastně takový jednoduchý příběh. V září 1998 partička přátel, pedagogů, studentů a umělců založila občanské sdružení, které mělo pomoci podporovat radost z experimentální tvorby a otevřeného vzdělávání. A stalo se. 
Dámy a pánové, Váše pozitivní ohlasy na naši práci, Vaše ​dvacetiletá podpora našich projektů, Váš zájem o ně, nás táhne kupředu i dnes, když už jsme celkem slušně zavedenou značkou. A to, že existujeme a dál tvoříme, je také výsledkem práce řady našich současných i bývalých kolegů a kolegyň a také našich podporovatelů z řady institucí, velké díky patří jim.

Dámy a pánové, kolegové a kolegyně, přátelé a příznivci, těšíme se, že spolu s vámi budeme nejen v tom nadcházejícím osmičkovém roce otevírat nové obzory a podporovat svobodnou uměleckou tvorbu a také svobodný prostor pro náš společný vzájemný rozkvět. 
Těšíme se na další setkávání s Vámi a přejeme šťastný nový  rok!


Za všechny JOHANy a JOHANky

s úctou Roman Černík, ředitel Johan, z.ú.

 

Více...

MARATON PSANÍ DOPISŮ AMNESTY INTERNATIONAL

Až do 21.12. můžete přispět do Maratonu Amnesty International a v kavárně Moving Café napsat dopis na podporu vybraného obránce lidských práv.

Amnesty International ČR je součástí celosvětové kampaně Maraton psaní dopisů. Díky ručně psaným dopisům pomáháme nespravedlivě vězněným a utlačovaným obráncům lidských práv. Lidem, kteří měli odvahu se postavit za práva ostatních. Jen s pomocí lidí, co se dokáží postavit nejen za sebe, ale i za jiné, to zvládneme. Lidská práva a svoboda nejsou samozřejmost. 

Více...