Aktuality

O tom, co se možná stalo

Čtyři vánoční příběhy, oddělené koledami. V pohádkových příbězích se na scéně postupně objevují postavy, patřící k Betlému. Čtyři příběhy vyprávějí o tom Jak byl osel důležitý, Jak andělé naučili Honzu troubit, Jak se tři králové vydali na dalekou cestu a Jak pastýři vybrali nejhezčího beránka. O tom, co se všechno ještě mohlo stát budem snít v následné dramtické dílně. Na závěr se všichni sejdeme u Vánočního výtvarného tvoření. To vše 18.12. od 15.00 na Moving Station. Čtyři pohádkové příběhy z času vánočního O tom, co se moýná stalo si budete moci u nás zakoupit i v knižním provedení. 

Více...

Vaňku, člověče! (Druhé nástupiště, cz)

V neděli 18.12. uplyne pět let od úmrtí Václava Havla. Přijďte si s námi připomenout tuto jedinečnou osobnost jeho vlastní tvorbou, slavnými aktovkami: Protest, Vernisáž a Chyba, a to 18.12. ve 20.00 na Moving Station. Původní projekt „Vaňku, člověče!“ je pokusem ověřit životnost témat i poetiky aktovek Václava Havla v dnešní sice již otevřené netotalitní, ale konzumem bičované společnosti. Pozor, jedná se o plzeňskou derniéru!

Více...

Den lidských práv

Johan, PaNaMo a Bezejmenná čajovna uvádí: Den lidských práv, 12.12. od 18.00. Vernisáž kinetické instalace Barbory Bálkové DIKTÁTOŘI. Instalace Báry Bálkové je drásavým tázáním po smyslu lidského utrpení a připomínkou, že hrozba různých druhů diktatur bohužel neskončila s 20. stoletím. V rámci vernisáže zazní dopis od významného čínského spisovatele a disidenta, držitele Mírové ceny německých knihkupců za rok 2012 Liao I-wua, který napsal speciálně pro tuto příležitost a repríza BROKEN WORDS - existenciální básnický dialog Liao I-wua a plzeňského básníka Iva Hucla, v provedení umělců soustředěných kolem skupiny DG 307 – skladatele a multiinstrumentalisty Tomáše Vtípila (hudba), básníka Iva Hucla (recitace) a filmařky Petry Bučkové (projekce). 

Více...

Za humny vem čápa (Tomáš Bambušek)

Tomáš Bambušek je komplexní osobností, která svou tvorbou vstupuje do výtvarného umění, scénografie, je též osobitým hercem jak divadelním tak filmovým. Je spoluautorem řady specifických projektů svého bratra Miroslava (cyklus dokumentárních performancí Perzekuce, experimentální film Jan Hus). Přijďte na Vernisáž výstavy 1.12.2016 v 19.00. omáš Bambušek představí jemný výběr z olejomaleb nejen české krajiny. Jedná se o řez prací z posledních čtyř let intenzivního malování.

Více...