Aktuality

Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby

Kulturní centrum JOHAN je pravidelně součástí Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby (21.-29.květen), který pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) ve všech regionech České republiky. Cílem projektu, jehož inspirace přišla za zahraničí, je zviditelnění všech aktivit neprofesionálního umění a všech forem uměleckého vzdělávání. Na Moving Station v průběhu tohoto týdne zakusíte radost z poezie a z divadla formou laureátských večerů a seznámíte se s dramatickými nebo improvizačními kurzy a ateliérem dramatické výchovy.

Více...

One Step Before the Fall

Na One Step Before the Fall bylo plno. V červnu se můžete těšit na další unikátní projekt Effect 3, ve kterém se americká vokalistka a múza Roberta Wilsona Helga Davis se setkává s českým tanečníkem, choreografem a dlouholetým členem souboru Sashy Waltz Jiřím Bartovancem, aby spolu stvořili originální představení propojující tanec, zpěv, mluvené slovo a vlastní příběhy z obou břehů Atlantiku. A to 30. června ve 20.00. 

Více...

Malí diváci se zamilovali do myší

Myší pohádka v podání Mileny Jelínkové byla pro děti skutečným zážitkem. Svědčí o tom nejen nadšení našich malých diváků, ale i děkovné maily jejich maminek. Děkujeme.

 

Více...

Letní divadelní kurzy na Moving Station

Dramacentrum Johan připravuje Letní divadelní kurzy na Moving Station.Pro děti a teenagery (6 – 18 let) je v nabídce kurz „Divadlení prázdniny“ od 11. do 15. července. V jeho průběhu budeme rozvíjet své hráčské a herecké dovednosti, cvičit se v komunikaci a spolupráci s partnerem, tvořit loutky, scénografii a procházet příběhem, který bude předlohou pro divadelní představení. Kurz se bude odehrávat nejen v prostorách Moving Station (bývalá budova nádraží Plzeň – Jižní předměstí), ale vyrazíme i do terénu nabrat inspiraci a čerstvý vzduch.

Více...