Aktuality

Festival Divadlo 2016 ... JOHAN UVÁDÍ

Pestrost a  odvaha propojuje představení, jež u nás letos při festivalu Divadlo můžete potkat. Dramaturgie sekce odpovídá našim celoročním cílům. Zveme na setkání současného tance a tradičního dramatického textu v inscenaci významného choreografa Jana Komárka (Jak zabít Hamleta). Chceme Vás potěšit skvělou novocirkusovou variací na hirošimský příběh v podání fenomenální performerky a akrobatky Elišky Brtnické (Enola)  nebo dynamickou scénickou smrští v podání dámského seskupení Kolonie (Godt og Ondt), jež ostře reaguje na současné projevy patologické agrese v inscenaci podpořené norskými fondy. Věříme, že Vás zaujmou projekty, které vychází z přímého výzkumu specifických společenských a kulturních situací. Takovým je drsný pohled na život seniorů v ústavech (Búvaj) košických kolegů z divadla NA PERÓNE nebo experimentování domácího společenství TYAN, které ohledává básnická slova v hlucích, rytmech a pohybech dneška (A co poezie?).

 

Více...

Divadlo pro děti s dílnou

Nedělní pohádkový expres přiveze v září na Moving Station dvě představení pro děti a rodiče, tentokrát s Africkou tématikou. 18.9.2016 to budou Africké povídačky vypravěče Martina Haka. Pomocí jeho živého vyprávění se přesuneme do surové Afriky, díky moudrosti a důvtipu tamních příběhů si i dospělí přijdou na své. Představení začíná v 16.00 a je vhodné pro děti od 7 let v doprovodu dospělých. Další neděli 25.9.2016 se i mladší děti mohou těšit na interaktivní divadelně-hudební projekt Dobrodružná cesta Černouška Joea. Společně budeme cestovat do africké školy, kde si vyzkoušíme  pár afrických rytmů a nahlédneme do obyčejného dne jednoho afrického chlapce. Na závěr bude připravena výtvarná dílna. Hraje a lektoruje: Duo Afrika. Vhodné pro děti od 2 let a jejich rodiče.

Více...

Workshop storytellingu: Fantastické příběhy

Můžete se těšit na vypravěče Martina Haka a jeho dvoudenní worskhop živého vyprávění (17.-18.9.2016) a divadelní představení Africké povídačky II. vhodné i pro děti od 7 let (18.9. od 16.00). Workshop je určen umělcům, rodičům, učitelům a každému, který svým blízkým rád vypráví. Představivost, obrazotvornost, fantazie, uvěřitelnost a logika příběhu, to budou klíčová slova pro setkání nad příběhy, které dosud nikdo neslyšel. Budeme si vymýšlet a hrát si s realitou, cvičit dovednosti vypravěčského řemesla, učit se vidět v příběhu strukturu, cvičit  se v představivosti, obrazotvornosti, fantazii a umění pečlivého průvodce. Přihlášení a platba (nutná předem): martina.simankova@johancentrum.cz. Cena workshopu je 850/950,-.

Více...