Aktuality

Tanečně terapeutický workshop: Setkání se sebou i s druhými skrze Pesso a Tanec

Zážitkový a seberozvojový workshop, který nabízí propojení psychoterapeutického směru Pesso- Boyden a tance. Pesso-Boyden je psychoterapeutický směr, který pracuje s tělovou, emoční i kognitivní složkou osobnosti. Tanec je prostředek komunikace se sebou, s druhými, vnímání citlivosti těla a pohybu. Na workshopu budete mít možnost poznat techniky, cvičení a teorii, která vychází ze dvou přístupů a to Pesso – Boyden a tanečních principů Body Mind Centering.

Více...

Očarovaný strom

V neděli 15.1. bude prostor Moving Station opět patřit pohádkám. 
Očarovaný strom je jakousi obdobou Perníkové chaloupky. V zemi indiánů ale neznají perníky, lopaty ani ježibaby, zde mají svou velkou moc duchové, stíny a čarodějnice. Největší silou však, stejně jako u nás, zůstává láska a moudrost!

Kavárna bude otevřená od 14 hodin.
Pohádka začíná v 15 hodin.
Po představení následuje dramatická a výtvarná dílna.

 

Více...

Scandi: Současné severské filmy v Plzni

Scandi je výběrovou žánrovou přehlídkou aktuálních filmů severské kinematografie. Festival zahájí film Královna Kristýna, příběh švédské královny Kristýny, která nastoupila na trůn ve věku šesti let, je portrétem extravagantní mladé ženy, jež se vzpírala tradici i konvencím a mimoděk změnila běh dějin. Filmový festival severských filmů na Moving Station umožnila Film Europe Media Company, která po loňském úspěchu opět připravila výběrovou žánrovou přehlídku severské kinematografie. Ve 4 festivalových dnech můžete shlédnout až 10 skvělých skandinávských filmů.

Více...

Za humny vem čápa (Tomáš Bambušek)

Tomáš Bambušek je komplexní osobností, která svou tvorbou vstupuje do výtvarného umění, scénografie, je též osobitým hercem jak divadelním tak filmovým. Je spoluautorem řady specifických projektů svého bratra Miroslava (cyklus dokumentárních performancí Perzekuce, experimentální film Jan Hus). Přijďte na Vernisáž výstavy 1.12.2016 v 19.00. omáš Bambušek představí jemný výběr z olejomaleb nejen české krajiny. Jedná se o řez prací z posledních čtyř let intenzivního malování.

Více...