Výstavy

ANASTASIA STROČKOVA: Mysl Pudla bloudí a čeká na.

16. 1. - 28. 2. 2019

Jste-li Pudlem, pak jistě předpokládáte, že se stanete výstavním modelem. Neoplýváte-li šarmem přehlídkového typu a vaši mysl navštíví duch zesnulého J.P., ferrari vašeho života se vydá lesní cestou.

Anastasia Stročkova absolvovala bakalářské studium na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni.
Pokračovala na pražské UMPRUM, kde
v letech 2013-2017 působila na Ateliéru ilustrace a grafiky
u Juraje Horvátha. Studium úspěšně zakončila pod vedením
Jakuba Zicha 2017-2018.
 

Více o tvorbě autorky najdete na jejím webu a instagramu.

Více...

ZDENEK SEYDL A KNIHY

V úterý 18. dubna jsme na Moving Station otevřeli novou výstavu o tvorbě  Zdenka Seydla (1916 - 1978), všestranného umělce, jehož výtvarná práce měla neobyčejný záběr. Věnoval se různým grafickým technikám, kresbě, malbě, ilustraci, typografii, textilní a kostýmní tvorbě, scénografii a designu. Výstava je otevřená do 31.5. každý všední den 10 - 19 a vstup je zdarma.

Více...

FERDINAND BUČINA - Vzpomínka na Javorník

V únoru a březnu 2017 zdobila kulturní prostor Moving Station výstava fotografií FERDINANDA BUČINY - Vzpomínka na Javorník - ukázka vyjímečného díla fotografa a kameramana, který sledoval vztah člověka a přírody v různých politických režimech, v centrech i v zapadlých vsích. Jádro výstavy tvoří cyklus fotografií moravského Horňácka ve 40. letech 20. století.
Výstava byla otevřená do 21. 3. 2017, PO - PÁ, 10 - 19 hodin, vstup zdarma.
21. 3. 2017 proběhla od 17 hodin komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem Janem Freibergem a Tomášem Raslem - vnukem Ferdinanda Bučiny.

Více...

Za humny vem čápa (Tomáš Bambušek)

Za humny vem čápa?
Za mlatem, za stodolou . Utíkej, rozeběhni se, roztáhni křídla. Vpij se do otevřené náruče krajiny, která tě obklopuje.
Jednoduše řečeno: Tomáš Bambušek představí jemný výběr z olejomaleb nejen české krajiny. Jedná se o řez prací z posledních čtyř let intenzivního malování.

Více...

Orient Expres Aleny Anderlové

Alena Anderlová, absolventka ateliéru Michaela Rittsteina na Akademii výtvarných umění, se věnuje figurální malbě – jejími obrazy se procházejí lidé, zvířata, stroje, tematizuje však i města a krajiny. K budování svých obrazových světů používá širokou paletu výrazových prostředků: klasickou malbu štětcem, stopy sprejů, různých válečků, otisků šablon a koláží, přičemž velký důraz klade zejména na zachycení světla pomocí precizní práce s barvou. Díky tomu jsou její díla plná magické atmosféry, tajuplného étosu a podprahového napětí. Její výstavu u nás můžete vidět až do 18. října. 

Více...