OZVĚNY EKOFILMU V PLZNI

13. – 16. 6. 2017
Moving Station, Koperníkova 56, Plzeň – Jižní Předměstí

Centrum pro kulturní a sociální projekty Johan ve spolupráci s Filmovým klubem Plzeň a za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad připravilo přehlídku dokumentů s environmentální tématikou a besedy pro školy i veřejnost, která přináší to nejlepší z loňského ročníku EKOFILMu. Nabídne nezávislé dokumenty na téma voda a sucho, o problémech a ochraně životního prostředí, filmy prezentující krásy přírody i tradice přírodních kultur, individuální příběhy ze vzdálených koutů světa i z nám blízkých oblastí. Každá projekce bude zakončena besedou s odborníkem na dané téma.

Vstup na festival je zdarma, místenky je možné předem rezervovat přes internetovou aplikaci goout.net ZDE.

Dopolední projekce pro školy jsou v případě nezaplněné kapacity přístupné také široké veřejnosti. 

Ozvěny EKOFILMu doprovodí také výstava Naše krajina, putovní výstava o proměnách využívání krajiny v ČR, kterou vytvořilo Biologické centrum Akademie věd České republiky.

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s environmentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. V říjnu loňského roku se v Brně konal jeho 42. ročník a motem bylo: „Nebuď kachana!“. Uvedené snímky festivalu nahlíželi na vodu a sucho i další environmentální problémy z různých úhlů pohledu. V Plzni budou k vidění vítězné snímky i mnohé další. Více o festivalu EKOFILM najdete na www.ekofilm.cz.

Projekce pro školy

Pro školy jsou připravena speciální dopolední promítání složená z dokumentů vhodných pro žáky 2. stupeň základních škol, gymnázií a středních škol. Promítání je vždy zakončeno cca půl hodinovou besedou s  odborníkem na dané téma. Promítáním i besedou provede žáky moderátor. Celková doba, kterou strávíte v kině je 1,5 hodiny až 1 h 45 min (závisí na délce filmu, viz program).

Vhodnost filmů pro jednotlivé stupně vzdělávání uvedená v programu (od 9:00 pro II. stupeň ZŠ, od 11:00 pro SŠ a gymnázia) je doporučená, střední školy se mohou přihlašovat i na projekce od 9:00 a naopak. Na dopolední projekce pro základní a střední školy mohou vyučující třídy přihlásit přes internetovou aplikaci goout.net. Nebo nás kontaktovat přímo. Kontaktní osoba pro školní projekce: Marie Kubalíková (kubalikovamarie@gmail.com, +420 775 764 412)

Plzeňské ozvěny Ekofilmu se konají díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad, zelenypoklad.org.

Děkujeme.