OZVĚNY EKOFILMU V PLZNI

Letošními plzeňskými ozvěnami EKOFILMu bude zurčet voda!


23. – 27. 4. 2019
 

O vodě, o čisté vodě, o dostatku vody i o suchu budou z různých úhlů pohledu vypovídat filmy na již čtvrtých Ozvěnách EKOFILMu, které již tradičně přivítá v dubnu kulturní prostor Moving Station. Součástí plzeňské edice nejvýznamnějšího českého festivalu filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany budou vedle filmových projekcí také tematické besedy i další zajímavý doprovodný program.

 

Program je otevřen dopoledne pro školy a ve večerním čase pro širokou veřejnost. Projekce jsou vždy spojeny s tematickými diskusemi s odborníky.
 

Na všechny akce je vstup zdarma a rezervace vstupenek již běží na goout.net.

Původní plzeňská edice pořádaná centrem JOHAN a podpořená nadačním fondem Zelený poklad se každoročně proměňuje a rozšiřuje svůj program. Samozřejmě přehlídka zahrnuje projekce vítězných filmů i dalších vybraných snímků. Program je otevřen dopoledne pro školy a ve večerním čase pro širokou veřejnost. Projekce jsou vždy spojeny s tematickými diskusemi s odborníky. Letošní ročník jsme rozšířili o výjimečný doprovodný program: sobotní tematickou procházku s názvem Voda (nejen) v plzeňské krajině od historie po současnost. Společně můžeme navštívit část plzeňského podzemí pod Černou (bývalou vodárenskou) věží, dále projdeme podél řeky Radbuzy a zakončíme ji exkurzí plzeňské vodárny. Vše s doprovodem a komentářem odborníků. Druhou novinkou je populární Čítání lidu, které bude tematicky o vodě – členové divadla My budou číst z vybraných textů (např. Kerstin Ekmanová - Černá voda, Bianca Bellová – Jezero, Honza Vojtko - Řeka s rozpuštěnými vlasy, Jiří Hájíček - Rybí krev, Čínská poezie o vodě a jako bonus veselé chlapecké hry ve vodě - Hoši od Bobří řeky) Četbu doprovodí živá hudba kapely Cloud Nine.
 

Rádi bychom nabídli program aktuální, závažný, ale rozhodně ne nudný. Přijďte a posuďte sami. 
 

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s environmentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti. Přehlídku více než stovky vybraných filmů hostí každoročně na podzim město Brno. Tématem posledního ročníku festivalu byla Voda v krajině a voda bude páteří i plzeňského programu.  


Plzeňskou edici Ozvěn EKOFILMu pořádá centrum pro současné umění a vzdělávání JOHAN, provozovatel populárního kulturního prostoru Moving Station, za podpory Nadačního fondu Zelený poklad - www.zelenypoklad.org.