OZVĚNY EKOFILMU V PLZNI

NA VZDUCH!

Ozvěny EKOFILMu se letos věnují ovzduší.

22. – 26. 4. 2018

Moving Station

Koperníkova 56, Plzeň – Jižní předměstí

 

Letos se na Moving Station opět uskuteční Ozvěny EKOFILMu, nejstaršího středoevropského festivalu filmů zaměřeného na životní prostředí. Znovu s tématem, které je v českých městech i obcích klíčové.

Kvalita ovzduší stále patří k největším problémům našeho životního prostředí, zejména ve městech a aglomeracích a v zimním období pak i v menších obcích, kde se topí pevnými palivy.

Centrum pro kulturní a sociální projekty Johan za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad připravilo přehlídku dokumentů s environmentální tématikou a besedy pro školy i veřejnost, která přináší to nejlepší z loňského ročníku EKOFILMu.

Nabídne nezávislé dokumenty o problémech a ochraně životního prostředí, filmy prezentující krásy přírody, individuální příběhy ze vzdálenějších koutů světa i z nám blízkých oblastí. Dopolední projekce budou zakončeny besedou s odborníkem na dané téma a v rámci slavnostního zahájení proběhne veřejná diskuse „Právo na čistý vzduch“ s odborníky a politiky z oblasti životního prostředí.

 

Vstup na festival je zdarma, místenky je možné předem rezervovat přes internetovou aplikaci goout.net ZDE.

Dopolední projekce pro školy jsou v případě nezaplněné kapacity přístupné také široké veřejnosti.

 

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s enviromentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. V říjnu loňského roku se v Brně konal jeho 43. ročník a motem bylo: „Jdi na vzduch!“. V Plzni budou k vidění vítězné snímky i mnohé další. Více o festivalu EKOFILM najedete na www.ekofilm.cz.

 

PROJEKCE PRO ŠKOLY

Pro školy jsou připravena speciální dopolední promítání složená z dokumentů vhodných pro žáky 2. stupně základních škol, gymnázií a středních škol. Promítání je vždy zakončeno cca půl hodinovou besedou s odborníkem na dané téma. Promítáním i besedou provede žáky moderátor. Celková doba, kterou strávíte v kině je 1,5 hodiny a až 1h 45 min (závisí na délce filmu, viz program).

Na dopolední projekce pro základní a střední školy mohou vyučující třídy přihlásit přes internetovou aplikaci goout.net. Nebo nás kontaktovat přímo. Kontaktní osoba pro školní projekce Eva Kraftová (eva.kraftova@johancentrum.cz, +420 775 131 003)

 

Plzeňské Ozvěny Ekofilmu se konají díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad.