OZVĚNY EKOFILMU V PLZNI

Na vzduch!

Ozvěny EKOFILMu se letos věnovaly ovzduší.
22. – 26. 4. 2018
 

Letos se na Moving Station opět uskutečnily Ozvěny EKOFILMu, nejstaršího středoevropského festivalu filmů zaměřených na životní prostředí. Znovu s tématem, které je v českých městech i obcích klíčové.

Kvalita ovzduší stále patří k největším problémům našeho životního prostředí, zejména ve městech a aglomeracích a v zimním období pak i v menších obcích, kde se topí pevnými palivy.

Centrum pro kulturní a sociální projekty Johan za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad připravilo přehlídku dokumentů s environmentální tématikou a besedy pro školy i veřejnost, která přináší to nejlepší z loňského ročníku EKOFILMu. Nabídlo nezávislé dokumenty o problémech a ochraně životního prostředí, filmy prezentující krásy přírody, individuální příběhy ze vzdálenějších koutů světa i z nám blízkých oblastí. Dopolední projekce byly zakončeny besedou s odborníkem na dané téma a v rámci slavnostního zahájení proběhla veřejná diskuse „Právo na čistý vzduch“ s odborníky a politiky z oblasti životního prostředí.
 

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s enviromentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. V říjnu 2017 se v Brně konal jeho 43. ročník a motem bylo: „Jdi na vzduch!“. V Plzni byly k vidění vítězné snímky i mnohé další.
Více o festivalu EKOFILM najedete na ekofilm.cz.

 

Plzeňské Ozvěny Ekofilmu se konají díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad zelenypoklad.org.

 

Letos jsme měli také výbornou videopozvánku, kterou najdete ZDE (nezapomeňte zapnout zvuk).