Monolog s kufrem (Divadlo Iskra, FR/BG) / Program Moving Station

Významný žák a pozdější asistent slavného Marcela Marceau vypráví o putování, o tom, proč se někdy rozhodneme přestěhovat celý svůj život několik tisíc kilometrů na západ nebo desítky let na východ. 

Představení  vypráví o putování i o putování v čase, o tom, proč se někdy rozhodneme přestěhovat celý svůj život několik tisíc kilometrů na západ nebo desítky let na východ. O vzpomínkách, z kterých se staly úsměvy na starých fotkách, o oplakaných snech, ale také o nadějích, zklamání, o osudu příjezdu a nemožnosti návratu. Sám autor a hlavní protagonista popisuje svou inscenaci jako „autobiografickou fikci“, která, expresivním jazykem pantomimy, vypráví o cestě a proměnách mladého bulharského herce, který se před dvaceti lety vydal na pouť za svým snem (setkat se s se slavným Marcelem Marceauem).

Do Plzně toto představení zavítá v rámci evropského turné, během kterého hlavní aktér Gerasim na kole navštíví 34 evropských měst, kde odehraje 34 představení a to vše ve 34 dnech. Jako součást ekologického poslání bude mim-cyklista doprovázen dvoučlenným týmem v elektromobilu. Tým se skládá z osvětlovače-zvukaře a režisérky-kameramanky. Vůz navíc poveze i skromné kulisy k představení. Během této výpravy po Evropě bude natáčen dokumentární film a vytvořena kniha-deník. Oba dva materiály budou odrazem vzájemného působení mezi člověkem a přírodou, diváky a hercem, mezi lidmi, městy, zeměmi… Hlavním organizátorem projektu v ČR je Bulharský kulturní institut v Praze. Záštitu nad představení převzalo Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR

Námět:Gerasim Dichliev
Režie a dokumentace: Zornica-Sofia
Světla zvuk a technické zabezpečení: Nikola Baro
Hraje: Gerasim Dichliev