PULSAR & Jitka Čechová, Nikola Němcová: PŘÍŠTÍ PŘÍSLIBY / Program Moving Station

28. 11. 2019, 19:00

Setkání umělců a veřejnosti spojené s premiérou děl nastupující tvůrčí generace (Jitka Čechová, Nikola Němcová) a přednáškou přední taneční publicistky Niny Vangeli – ohlédnutí za 30 lety tance a reflexe dnešní doby.

Co v dnešní době formuje umělcovo sebevyjádření? Nakolik je umělec nucen podléhat současným trendům? Jaký vývoj tanečního umění můžeme očekávat?


Jitka Čechová: Chiaroscuro Hédonistico
Nikola Němcová: Diskurz pomíjivosti 

Producent: Pulsar z.s.
Koproducenti: TANEC Praha z.ú. & PONEC-divadlo pro tanec, Johan z.s. & Moving Station, Plzeň; Terra Madoda z.s. & divadlo 29, Pardubice
Reprízy: 19. 11., 18:00, PONEC-divadlo pro tanec, Praha; 20. 11., 18:00, Umělecké centrum UP, divadlo K3, Olomouc; 21. 11., 18:00, Cooltour, Ostrava; 26. 11., 20:00, divadlo 29, Pardubice, 28. 11., 19:00, Moving Station, Plzeň

 

Jitka Čechová je absolventkou Konzervatoře Duncan centre (2017). V rámci studia se zúčastnila taneční stáže v New York City (Professional Certificate Studies Program José Limón Dance Fondation), několika výzkumných studijních programů týkajících se současného tance (v Belgii a v Holandsku) a výzkumného pobytu v Číně (CEEC Summer Dance Camp 2017), zaměřeného na klasickou čínskou techniku, kung-fu, interpretaci a tvorbu. Vytvořila autorské představení transFormace a Nymfa, a dále také choreografii pro otevření sezóny v pražské Národní galerii (2015). Jako tanečnice spolupracovala na představení White piece (ch.:Sofia Krantz, Dny Jeruzaléma) a Pulsar (ch.: Michal Záhora). Jitka je také zakladatelkou projektu Tanec pod Jedličkou (Jedličkův ústav 2016, 2017).

Nikola Němcová je absolventkou Konzervatoře Duncan centre (2017). V rámci studijního programu se během jednoho semestru zúčastnila stáže na VŠMU v Bratislavě. Za sebou má spolupráci s choreografkou Majou Delak. Pod jejím vedením vzniklo představení Another place. Podílela se na menších uměleckých událostech; performance na vernisáži Jiřího Matějů v galerii Hauch, interpretka při improvizovaném tanečně-hudebním večeru Moving Orchestra v Roudnici nad Labem. Záhy po absolvování Duncan Centre nastudovala Nikola nově choreografii Petry Hauerové Jak ke mně přichází. Dílo bylo uvedeno v obnovené premiéře po 21 letech v programu 25. výročí konzervatoře. Jako interpretka se dále podílí na představení Michala Záhory (Pulsar, 2017, Slavnost, 2018, Chrámový tanec, 2019). Dále se věnuje vlastní choreografické práci a výuce na ZUŠ v Pardubicích.