TANEC PRAHA – Judith Olivia Manantenasoa (MG): MÉTAMORPHOSE + debata / Program Moving Station

3. 6. 2019, 19:00
 

Odvážné sólo Métamorphose je osobní zpovědí madagaskarské tanečnice a choreografky, ale také ženského pokolení jako takového. Odhaluje v něm svou sílu, vzdor, stejně jako křehkost, obavy a sny. Stáváme se svědky dynamické lidské proměny silné africké ženské osobnosti, od stoického klidu a stability po divoké nekontrolovatelné šílenství. V jistém kontrastu k vlídnému intimnímu světlu performerka odkládá jeden svršek za druhým, boří tabu, až dosáhne pocitu naprosté svobody.
 

CHOREOGRAFIE - Judith Olivia Manantenasoa
TANČÍ - Judith Olivia Magpayo Manantenasoa
SVĚTELNÝ DESIGN - Volahasiniaina Linda Angelica
PRODUKCE - YODINE Produções
PREMIÉRA - 2015 Centre National de Danse a Pantin
ZA PODPORY - The Lovatiana Company of Madagascar, The company Aléa des possibles Madagascar, The Circus school in Madagascar
ZVLÁŠTNÍ PODĚKOVÁNÍ - The Rary Company of Madagascar

Představení obsahuje nahotu.

TANEC PRAHA  Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla – je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Od roku 1989, každoročně v červnu, festival představuje pestrost a kvalitu aktuální zahraniční a tuzemské taneční scény, dává prostor pro experiment i přesah do jiných žánrů, podporuje vznik nových děl coby koproducent. 
Více informací najdete na tanecpraha.cz.
 

Zvědavost je šance na zážitek! 31. ročník festivalu TANEC PRAHA se koná v hlavním městě a v dalších 22 místech po celé České republice. Moving Station je hrdým partnerem a hlavní scénou festivalu v Plzni.