TANEC PRAHA – Viktor Černický (CZ/SK): PLI / Program Moving Station

7. 6. 2019, 19:00
 

22 konferenčních židlí a jasně vymezený prostor. V něm se pohybuje Viktor Černický na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu. Naplno se vrhá do schizofrenní rekonstrukce světa vnímaje křehkou architekturu prostoru i design našeho myšlení . PLI, neboli francouzsky ,,záhyb, ohyb, zlom“, inspirovaný filosofickou esejí Gillese Deleuzeho, to je figura na scéně, podivuhodná aktivita člověka, který neustále vytváří záhyby a zlomy, vrší je do nekonečna v reflexi skutečnosti, která nás jako jedince překonává. ​

 

KONCEPT, CHOREOGRAFIE, PERFORMANCE - Viktor Černický
SCÉNOGRAFIE - Drahomír Stulír
LIGHTING DESIGN - Zuzana Režná
DRAMATURGIE - Lukáš Karásek
PRODUCENT - ZDRUHESTRANY
KOPRODUCENT - Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec
PREMIÉRA - 11. listopad 2018 / PONEC – divadlo pro tanec
DÉLKA - 40 minut
VE SPOLUPRÁCI S - BuranTeatr Brno, CNK Záhrada v Banské Bystrici (SK), Stanica Žilina-Zariečie (SK), Théâtre De L'arsenal ve Val-de-Reuil (FR), CIRQUEON Praha, Divadlo Alfred ve dvoře, Studio Alta a Festival Bazaar, Divadlo Pôtoň (SK), Festival Kiosk (SK), Operaestate Bassano del Grappa (IT)
ZA FINANČNÍ PODPORY -  Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Brna

TANEC PRAHA – Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla – je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Od roku 1989, každoročně v červnu, festival představuje pestrost a kvalitu aktuální zahraniční a tuzemské taneční scény, dává prostor pro experiment i přesah do jiných žánrů, podporuje vznik nových děl coby koproducent. 
Více informací najdete na tanecpraha.cz.

 

Zvědavost je šance na zážitek! 31. ročník festivalu TANEC PRAHA se koná v hlavním městě a v dalších 22 místech po celé České republice. Moving Station je hrdým partnerem a hlavní scénou festivalu v Plzni.