Tartas / Program Přehlídky

10:30 6. blok představení
MARCELKA (A SPOL.) (50 min.) 2. čtvrteční třída (Plzeň)
Naše Marcelka je o problémech, jaké mladý hmyz řeší snad na každé louce.
Druhá inscenace začínajícího souboru. Ladíme se, ať nám to pěkně bzučí.
Členové souboru: Nikola Hraběová, Jakub Jelínek, Zuzana Mikolášková, Tereza Kavanová, Kateřina Soukupová, Pavel Sýkora, Tereza Weberová, Dominik Zakl, Marin Brančík, Markéta Ondříčková, vedoucí souboru: Michal Ston

VODNÍK POETICKÝ (15 min.) Hyper čiper (ZUŠ Horažďovice)
Kdo by neznal Erbenova Vodníka? Tento hororový příběh je plný poetických obrazů a krásných slov. Ponoříme se spolu s Hyper čiper do příběhu jedné dívky od jezera, která měla krutý osud. Snažili jsme se zachovat Erbenovu poetiku a vodníkovu krutou tvář nezlehčovat.
Soubor Hyper čiper tvoří žáci ZUŠ Horažďovice, mají za sebou už pár zkušeností. Chodí do dramaťáku několik let, jsou to osmáci a deváťáci. Jejich skupina se průběžně proměňuje a zase vrací ke stejnému jádru. Parta holek je ráda za mužskou podporu Kuby Kučery, který letos nechal herectví holkám a podporuje je hudebním podkresem. Tento rok se soubor rozhodl zkusit poprvé divadlo poesie. Předlohu si vybrali sami.

PŘÍPAD PANA MINISTRA (15 min.) Kokosové kebule (ZUŠ Horažďovice)
Případ pana ministra vznikl z nápadu hrát a vymýšlet něco svého. Jedním z témat je tragický a komediální pohled na současný život významných politiků. Rámcuje ho detektivní zápletka. Jaký je vlastně pravdivý případ pana ministra Začase? Představení má prvky černého humoru ale není nijak brutální. Pravdu o tomto případu uvidíte v improvizaci divadelního souboru Kokosové kebule.
Soubor je tvořen šesticí tvořivých sedmáků ze ZUŠ Horažďovice. Mají za sebou již nějaké zkušenosti s divadlem a tento rok si vybrali cestu vlastní tvorby a improvizace. Pracovali pod vedením zkušené divadelní vedoucí Ivy Faltusové, letos se změnil soubor i vedení. Při tvorbě jsme obohacovali prvotní námět, stanovili situace a následně je rozehrávali.