Mezinárodní projekty

Maciej Kuźmiński

Velmi nás těší, že na Moving Station tvoří umělci ze zahraničí. Díky podpoře Visegrádského fondu u nás může v druhé polovině září polský choreograf Maciej Kuźmiński pracovat se svojí taneční skupinou na představení "ONE", které zachycuje individuálnost (totožnost) a současný boj ve společnosti (migrace). V choreografii je patrná symbolika spojená s hledáním, lidé neustále pokračují v hledání sebe sama, své identity. Každý z nás se snaží najít lepší budoucnost. A to je ona společná symbolika dvou světů. Na premiéru se pak můžete přijít podívat 2. prosince 2016.

Více...

Summit_2.0

Pracujeme na dalším mezinárodním projektu s legendárním Teatrem Osmego Dnia. Kdysi u nás hráli Pelyněk (17.9. 2005), hráli Archu na náměstí u Bartoloměje a hlavně otvírali před rokem (11.9.2015) obnovený Jižák a jsou tu zas, pracujeme na představení Summit_2.0 a vidět nás můžete v neděli 10. 6. v DEPU od 21.00.  

Summit_2.0 je monumentální divadelní představení, které se odehrává na otevřeném venkovním prostranství, za použití pohyblivých objektů. 

Více...

Přísnej vejlet / Secure yourself

Česká verze mezinárodního autorského představení vzniklého v rámci projektu „Everything but politics“ na Moving Station 7. června od 20.00. Projektem „Everything but politics“ chce divadlo mladých TaO! Gratz otevřít náctiletým politiku jako téma, reflektovat ji, sledovat, brát v potaz, předejít jejímu vnímání jako příliš složité, nedosažitelné oblasti. Zájem o okolí a společnost je základ současného umění a občanská angažovanost, snaha pídit se po kontextu a práce s informacemi mohou být hlavním přínosem tvořivě dramatické práce.

Více...

Aerowaves Spring Forward

Putovní taneční festival mladé evropské tvorby se poprvé představí v České republice. Jedná se o potovní festival mladé evropské taneční tvorby Aerowaves Spring Forward - světová událost v oblasti současného tance pro profesionály i veřejnost. Za jediný víkend 22. – 24. dubna bude na šesti scénách v Plzni uvedeno 22 představení od umělců z 19 zemí světa. Na Moving Station budou uvedena tři taneční performance  - Lara (Mirjam Sögner, DE), Staying Alive (Jasna Vinovrski, De/HR) a Everything is OK (Marco D´Agostin, IT).

Více...

Sympozium Slam Poetry International

Ve spolupráci s Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 jsme připravovali Sympozium Slam Poetry International, ve kterém součástí pestrého programu byla vědecká konference věnovaná slam poetry a veřejné diskuse s odborníky z oblasti literatury, divadelní vědy, performing arts, kulturologie či sociální ekologie a workshopy se špičkovými slamery na ZČU v Plzni, plzeňských středních školách a ve veřejném prostoru. Slam Poetry International se účastnili nejlepší slameři z Belgie, zemí visegrádské čtyřky, Francie, Německa.

Více...

Twins / Dvojenci

Daleko nebo blízko. Jak se vidíš? Jak mne vidíš? Jak tě vidím? Jak se vidím? Blízko i daleko. Původní česko belgický projekt Twins / Dvojenci 2015 vychází z motivu dvojčat. Twins jsou pokusem využít podobnosti obou letošních evropských hlavních měst kultury české Plzně a  belgického Monsu. 

Více...

Šílený dvorek v Monsu

Šílený dvorek v Monsu a šílený dvorek v Plzni je název pro další z projektů, který vznikl ve spolupráci s Plzeň - Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015 a beůgickým Monsem, který je rovněž evropským hlavním městem v roce 2015. Půjde o takzvané site specific prezentace daného města v druhém městě. Plzeň tak dostane na čtyři dny v Monsu k dispozici tamní kulturní centrum nazvané v překladu Šílený dům, jež vzniklo přeměnou brownfieldu. Cílem bude prostor proměnit na Plzeň a představit se. V Belgii se tak mohou těšit na koncerty, loutková představení nebo žonglérské a animační dílny. 

Více...

JOHAN v kulturní síti Trans Europe Halles

JOHAN je od roku 2009 hrdým členem Trans Europe Halles, mezinárodního sítě nezávislých kulturních center. TEH je jednou z nejstarších kulturních sítí v Evropě, vznikla již v roce 1983. V současnosti má network 58 členů a 21 spřátelených organizací ve více než 27 evropských zemích. Některé jsou malé dobrovolnické skupiny, jiné velké a etablované kulturní instituce se stovkami zaměstnanců.

Více...