MOVING THEATRE

A kde ty bydlíš? 
Zuzana Burianová a JOHAN (CZ)
„Něco oželet, něco si přát".

Režie: Zuzana Burianová
Koncept projektu: Zuzana Burianová, Roman Černík, Matěj Samec a kolektiv
Dramaturgická spolupráce: Matěj Samec, Roman Černík
Výtvarná spolupráce: Bio Masha
Koncept světla: Jonáš Špaček
Koncept zvuku: kolektiv
Produkce: Roman Černík a JOHAN z.ú.   
Produkční spolupráce: Petra Štěpánová
Technická spolupráce: Petr Beránek

Premiéra: 10. 9. 2019 na Moving Station Plzeň v rámci programové sekce “JOHAN uvádí” Mezinárodního festivalu DIVADLO Plzeň

Délka představení: 75 minut

Podporovatelé: Projekty centra JOHAN podporuje Ministerstvo kultury ČR. Inscenace vznikla díky finančnímu příspěvku Dotačního programu na podporu umělců v rámci rezidenčních pobytů na území statutárního města Plzeň.

 

Anotace:

Touha po totální nezávislosti, boj o přežití v extrémních podmínkách, Marie Kondo, výtvarné potřeby. Vyber si: V paneláku s kamarádkou, co chce otěhotnět, ve sklepním bytě u vlakového nádraží, s uřvanými sousedkami, nebo na návštěvě u rodičů na dobu neurčitou? A co dělá na dvoře ta skříň? 

Počet obyvatel naší planety roste. Existují plány a koncepty bydlení budoucnosti, kdy lidé ve městech budou moci efektivně sdílet své domovy. Zároveň roste trend cílené izolace od ostatních, stěhování na venkov, meditace v lese a pečlivé ochrany osobního prostoru. A pak jsou ti, co si nemohou vybírat, nedosáhnou na hypoteční úvěr, nemají to štěstí funkčního rodinného zázemí, úspěšného dostudování, nebo zdařilého startu kariéry. Na pozadí příběhu tří postav se otevírá otázka: jak si chránit svoji nezávislost na minimálním prostoru.

Zuzana Burianová (1989) Divadelní režisérka. Studovala na pražské DAMU obor režie činoherního divadla. Často inscenuje autorské texty a postdrama, hledá hranice a střety rozličných uměleckých druhů. Je autorkou sociálního divadelního projektu Co čumíš, který spolupracuje s ženami v sociální tísni. Spoluzakládala divadelní spolek BodyVoiceBand a dlouhodobě spolupracuje s divadlem Tygr v tísni. Působila také v Divadle J.K.Tyla Plzeň, v Národním divadle Brno, v Klicperově divadle v Hradec Králové, Divadle na Vinohradech, ve Venuši ve Švehlovce a Divadle na cucky.

Foto: 10.9.2019 A kde ty bydlíš