OZVĚNY EKOFILMU V PLZNI

20. – 24. 10. 2020


Příroda – naše dědictví. Motto letošního ročníku z různých úhlů pohledu zpracovávají dokumenty na pátém ročníku Ozvěn EKOFILMu, které již tradičně přivítá kulturní prostor Moving Station. Součástí plzeňské edice nejvýznamnějšího českého festivalu filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany budou vedle filmových projekcí také tematické besedy i další zajímavý doprovodný program.


Program je otevřen dopoledne pro školy a ve večerním čase pro širokou veřejnost. Projekce jsou vždy spojeny s tematickými diskusemi s odborníky.

Z důvodů hygienických opatření nebude pro letošní ročník umožněn vstup veřejnosti na dopolední projekce pro školy. 


Na všechny akce je vstup zdarma a rezervace vstupenek je možná na GoOut.net od 30. září.

Původní plzeňská edice pořádaná centrem JOHAN a podpořená nadačním fondem Zelený poklad se každoročně proměňuje. Samozřejmě přehlídka zahrnuje projekce vítězných filmů i dalších vybraných snímků.

Letošní ročník zahrnuje také doprovodný program: středeční diskusi na téma Ekologická výchova v Plzni (ve spolupráci s nadačním fondem Zelený poklad) a sobotní ornitologickou procházku podél řeky Berounky (ve spolupráci se Záchrannou stanicí živočichů Plzeň).

Rádi bychom nabídli program aktuální, závažný, ale rozhodně ne nudný. Přijďte a posuďte sami.

 

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s environmentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti. Přehlídku více než stovky vybraných filmů hostí každoročně na podzim město Brno. Příroda - naše dědictví, téma posledního ročníku festivalu, bude také páteří plzeňských ozvěn.


Plzeňskou edici Ozvěn EKOFILMu pořádá centrum pro současné umění a vzdělávání JOHAN, provozovatel populárního kulturního prostoru Moving Station, za podpory Nadačního fondu Zelený poklad - www.zelenypoklad.org.