#AimtecHackathon Younghackers / Program Moving Station

8. - 10. 3. 2019
 

#AimtecHackathon inspiruje k většímu zájmu o informatiku.

Tato unikátní akce se ale nezaměřuje jen na samotné programování. Na sobotní konferenci mají možnost se o technologických zajímavostech a novinkách dozvědět více i zájemci z řad veřejnosti. Nedělní odpoledne je vyčleněno nejmladším návštěvníkům, kteří si technologie osahají, rodiče zároveň zjistí možnosti IT vzdělávání dětí a jejich uplatnění v reálném životě.

 

Program:

8.-10.3.2019  #AimtecHackathon – Unikátní příležitost pro všechny hackery vyzkoušet si během čtyřiceti hodin technologie, získat know-how a pracovat v týmu na svém projektu.

9.3.2019  #AimtecHackathon TechTalks – Přijďte si poslechnout zkušenosti IT profesionálů z předních technologických firem nebo příběhy zajímavých start-upů.

10.3.2019 #AimtecHackathon Younghackers – Hravý program pro děti ve věku 6-16 let a možnosti IT vzdělávání v Plzeňském kraji.


Pojďte s námi rušit bariéry a posouvat digitální hranice! Zábavu si na #AimtecHackathonu najde opravdu každý. Všechny informace najdete na www.aimtechackathon.cz. Těšíme se na všechny technologické nadšence bez rozdílu věku, pohlaví, rasy, vzdělání, vyznání, operačního systému nebo programovacího jazyka!

Hackathon je programátorský maraton, na kterém máš jen 40 hodin času a neomezený přístup k mentorům a internetu. Přidáš se k ostatním nebo naopak konečně dotáhneš ten nápad, co máš už tak dlouho v šuplíku? Ať tak či onak, stačí udělat první krok a dorazit s notebookem a spacákem. Vše ostatní - technologie, kolegové i mentoři už budou na místě. Vyzkoušíš si technologie, ke kterým se při jiné příležitosti jen tak nedostaneš, máš možnost získat know-how jednoduše a napřímo, můžeš konečně probrat svoje nápady s ostatními. Každý, kdo má technologickou mysl, umí s hardwarem nebo třeba grafiku a UXtady najde uplatnění. Přijď si vyzkoušet, jaké to je pracovat na projektu v týmu, co obnáší prezentovat svoje výsledky porotě i ostatním a posuň se zase o kousek dál. #AimtecHackathon není striktně tematicky ani oborově zaměřen. To přináší svobodu v realizaci vlastních nápadů.

 

TechTalks je konference, na které se dozvíš, co hýbe tech-světem. Čekají tě prezentace IT profesionálů z předních technologických firem i zajímavých start-upů. Do řad obecenstva jsou vítáni všichni - studenti, rodiče, odborná i laická veřejnost. Díky komornímu prostředí máš jedinečnou možnost s řečníky diskutovat během prezentace i mimo ni. Nepropásni příležitost potkat se s těmi nejlepšími osobně.
 

Younghackers přesvědčí všechny juniory, že technologie jsou zábava. Nedělní program je připraven pro všechny ve věku 5-15 let a ručíme za to, že děti budou odcházet se spoustou nových zážitků a úsměvem na rtech. Kromě hraček, které si děti budou moct vyzkoušet, na vás čekají i informace o možnémtechnologickém vzdělání v Plzni a taky budoucím uplatnění juniorů. Možná i vy máte doma malého ajťáka, přesvědčte se! Tato část je po registraci pro děti i rodiče ZDARMA.