A NEBUĎTE SMUTNEJ, VAŇKU! aneb 85 setkání s Václavem Havlem / Program Moving Station

18. 12. 2021, 16:00, Moving Station

Dne 18. 12. 2021 uplyne deset let od úmrtí prvního prezidenta České republiky, disidenta, spisovatele Václava Havla. V letošním roce by Václav Havel také oslavil 85. narozeniny.
  
Protože si tradičně v Moving Station připomínáme osobnosti, které svým životem potvrzovaly základní hodnoty otevřené společnosti, svobody a demokracie, připravili jsme k tomuto datu živou vzpomínku na odkaz prezidenta Václava Havla.
 
V sobotu 18. 12. 2021 se během odpoledne a v podvečer sejdeme nad jeho prezidentskými projevy. Mezi 16. a 21. hodinou zazní v hale Moving Station v podání 85 dobrovolných čtenářů klíčové myšlenky osobnosti, kterou vřele přijal celý svět. Každý účastník se bude spolupodílet ve dvou až tří minutovém vstupu četbou námi předem vybraného úryvku textu jednoho z dodnes inspirujících prezidentských proslovů Václava Havla.
 
V předvánočním čase nabízíme možnost setkání, společného uctění památky, ztišení a zamyšlení. Nebude chybět ani svařené víno a polévka uvařená podle receptů z kuchařky Václava Havla. Pro vaši účast na společné četbě využijte přihlašovací formulář. Přijďte, budeme se těšit na setkání!
 
Formulář naleznete na tomto odkazu: https://forms.gle/rBw4Bzr4657QgsDk8
 
Praktické informace níže ↓↓↓

Každý účastník bude číst pořadateli vybranou část projevu v délce 2-3 minuty. 
 
Text společně s dalšími praktickými informacemi pošleme s několikadenním předstihem. Buďte však trpěliví, vzhledem k velkému množství textu i účastníků může průběžně docházet ke změnám.
 
Čtení bude veřejně přístupné a také streamované na Facebook Moving Station, Plzeň 2015 a Plzeň.eu.
 
Kavárna Moving Station bude po celou dobu konání akce otevřená.
 
V případě jakýchkoliv dotazů pište Ondřeji Sosnovi: ondrej.sosna@johancentrum.cz / +420 724 299 459
 
Akce bude plně respektovat aktuálně platná nařízení Vlády ČR, může se tedy stát, že polévka nebude. Pevně však věříme, že se událost uskuteční.
 
Těšíme se na setkání! ♥