AimtecHackaton / Program Moving Station

3. - 5. 3. 2023, Moving Station

Na sedmém ročníku #AimtecHackathonu 2023 s podtitulem „Když kód pomáhá“ na účastníky z řad programátorů, IT specialistů a technologických nadšenců čeká hned několik výzev. Poprvé v historii tradiční plzeňské akce, která se koná ve dnech 3.–5. března v Moving Station, budou projekty hledat řešení pro problémy konkrétních lidí žijících s handicapem. Vedle souboje hackerských projektů přinese akce i přednášky pro veřejnost o nejnovějších technologiích nebo dětský program.
 
Na tento program nelze uplatnit předplatné Moving Station 2022/2023.

Přednášky TechTalks – nejzajímavější technologie v kostce
Technologické zázraky v našich nemocnicích, drony-záchranáři, protézy jako ze sci-fi filmu nebo revoluční český vynález, který umožňuje lidem s omezenou pohyblivostí ovládat počítač i domácnost. To vše představí série přednášek TechTalks, kterou si nesmí nechat ujít nikdo, koho zajímá reálné uplatnění technologií v praxi. Také program na sobotní odpoledne 4. března se ponese v duchu hesla „Když kód pomáhá“. Mezi řečníky přivítáme Ondřeje Vyhnala ze společnosti Otto Bock ČR, Petra Rašku z IKEMu, Petra Uličného z BENETRONICu a Josefa Navrátila z firmy Drony SIT Plzeň. Kompletní program je k dispozici na aimtechackathon.cz.
 
HackIT – 40 hodin hackování, unikátní zážitek na celý život 
Programátorský maraton HackIT potrvá po celý víkend, těší se nejen na programátory, ale i na grafiky, UX nadšence či hardware mágy. Akce je vhodná také pro ty, kdo zatím spíše čerpají informace a učí se, nebo mají nápad, který chtějí zrealizovat. Všechny týmy budou mít k dispozici mentory a technologie a bude jen na nich, co během čtyřiceti hodin programování vytvoří. Celá akce vyvrcholí v neděli dopoledne prezentací všech hackerských projektů a vyhlášením vítězů. Podrobnější informace a přihlášky jsou k dispozici na aimtechackathon.cz.
 
YoungHackers – workshopy pro juniory 
Společně se vzdělávacími a zájmovými organizacemi připravil Aimtec na neděli 5. března program pro nejmladší milovníky tech inovací, především pro žáky základních škol. Během hravého odpoledne si budou moci vyzkoušet nejrůznější soutěže a hračky, jejich rodiče budou mít šanci probrat možnosti technologického vzdělávání v Plzni osobně přímo se zástupci škol a zájmových sdružení. Přihlášky a bližší informace jsou k dispozici na aimtechackathon.cz.