Babodrama: ENTSCHULDIGUNG / Program Moving Station

29. 11. 2022, 19:00, velký sál Moving Station

Entschuldigung, inscenace, která se s úspěchem hrála na Šrámkově Písku, Mladé scéně v Ústí nad Orlicí a byla doporučena na Jiráskův Hronov, se vrací do Plzně.
 
Entschuldigung je přesně to, o čem se hovoří od konce 2. světové války (a vlastně i od jejího začátku a vlastně od začátku a jakéhokoliv konce jakéhokoliv konfliktu) - probírá se to ze všech možných stran (a probírat se to na tomhle světě dá vlastně pořád).
My žijeme v česko-německém pohraničí, v blízkosti dnes už zaniklých obcí, jejich pozůstatků, hřbitovů, alejí… A přesně na jednom takovém hřbitůvku v blízkosti hranic se odehraje setkání tří mladých dobrovolných hasiček s osobou, která je provede třemi důležitými milníky nedávné česko-německé historie.

REŽIE: Anna Pokorná a soubor
AUTORKA TEXTU: Barbora Vlnasová - Zazděná / Mauerschau (Kabaret bez jízdního řádu / Cabaret Ohne Fahrplan)
HRAJÍ: Anna Perglerová, Barbora Němejcová, Viktorie Ivančovová, Václav Ponikelský
KAPELA: Jakub Kouba, Martin Kulhavý, Filip Křížek
 
Babodrama je soubor mladých ašských divadelně nadšených žen, které si k sobě z jiného souboru na chvíli ukradly Vaška Ponikelského. Ten přidal svou mužskou energii a všechno dostalo nový šmrnc. Cílem tohoto seskupení je tedy smysluplně, šmrncovatě se scházet, tak aby z tohohle scházení pak nakonec vylezl nějaký šmrncovatě smysluplný divadelní kousek.