Clamor Film: SLOVAN: SYN - promítání krátkometrážního filmu / Program Moving Station

15. 7. 2022, 19:00, Moving Station

Píše se rok 659 našeho letopočtu, sjednotitel slovanských kmenů Sámo je mrtev. Během rozpoutaného masakru v boji o následnictví prchá šestičlenná družina Slovanů ze své domoviny do neznámé oblasti starého Bavorska. V této zemi hledají před zraky bohů jak nové místo k životu, tak i sami sebe.
 
Historická minisérie Slovan je filmový projekt skupiny Clamor FILM, jehož realizace započala v srpnu roku 2019. Za pomoci sponzorů a finanční podpory dárců z platformy Startovač se nám podařila vybrat částka na natočení prvního dílu. Scénář této série byl jazykovědci zrekonstruován do praslovanštiny a starobavorštiny z poloviny 7. století.
 
Natáčení prvního dílu probíhalo na podzim roku 2021 v lokalitách západních a severních Čech. Premiéra snímku se konala 27.5.2022 v kině Šumava v Klatovech.
 
Před filmem bude ještě uveden dokument "Kněz".
 
Délka akce: 40 minut
Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 27. květen 2022

REŽIE, KAMERA: Filip Sýkora
HRAJÍ: Ondřej Sosna, Vladimír Sosna, Ondřej Švec, Anežka Pithartová, František Pavlík, Martin Strašek, Eva Krausová, Martin Jonáš, Petr Kotora, Michal Kuba, Michal Ston, Martina Kurcová, Kate Nevrklová, Valentýna Jungvirthová, Štěpán Špád
KOSTÝMY: Barbora Kličková
 
Trailer 1https://www.youtube.com/watch?v=lIMqOxdwaLU&ab_channel=ClamorFILM
Trailer 2:  https://www.youtube.com/watch?v=KF1VrhL45T0&ab_channel=ClamorFILM