Cooltour [CZ] a Tabačka Kulturfabrik [SK]: BRAVE NEW LIFE / Program Moving Station

30. 11. 2021, 19:00, Moving Station

Chcete poznat pravdu? Ministerstvo pravdy ji má. 
 
Nebude to trvat dlouho a mimo všechna zavedená ministerstva budeme potřebovat jedno nové. Bude se jmenovat Ministerstvo pravdy. Jeho hlavním úkolem bude zajistit Vám krásný nový život. Poznáte díky němu skutečnost, ochrání vás před dezinformacemi a konspiracemi. Šanci nedostanou ani komentátoři z diskusí pod internetovými články. Bude mít nesmírnou hodnotu, protože svět, ten se dělí na vítěze a poražené, východ a západ, sever a jih, nuly a jedničky a to, co není pravda – to je totiž lež nebo hoax. 
 
Brave New Life je představení propojující divadlo, pohyb, živou hudbu a VJing.  
 
Na toto představení se vztahuje předplatné Moving Station 2021/2022.

KONCEPT: Peter Radkoff
TEXT: Michaela Zakuťanská
REŽIE: Jozef Vlk
CHOREOGRAFIE: Stanislava Vlčeková
VISUAL DESIGN: Jakub Pišek
SCÉNOGRAFIE: Peter Radkoff
SVĚTELNÝ DESIGN: Ints Plavnieks
KOSTÝMY: Katarína Latócky
HUDBA: Ladislav Pálmai, Marek Žilinec
HRAJÍ: Michal Noga, Zuzana Psotková, Jana Ryšlavá, Daniel Raček
HLAS: Martin Šalacha
ZVUK: Pavel Vitt
Produkce: MOVE Ostrava
Premiéra: 16. 9. 2020, Kulturfabrik Tabačka
 
Z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia.
 
V roce 2019 se Cooltour společně s dalšími pěti evropskými kulturními institucemi zapojil do mezinárodního projektu Shaking The Walls financovaného z programu Evropské unie Creative Europe. V první fázi projektu proběhlo několik debat na společensky aktuální témata v Centru Pant. Během debat se jako zásadní projevilo téma dezinformace a konspirace. Do tohoto kontroverzního motivu jsme se tedy pustili společně se slovenským tvůrčím týmem v čele s Peterem Radkoffem z košické Tabačky a režisérem Jozefom Vlkom. V třeskutém roce 2020 jsme společně s Tabačka Kulturfabrik stvořili dílo, které je vlastně mnohem aktuálnější, než jsme si na počátku mysleli. Brave New Life je představení propojující divadlo, pohyb, živou hudbu a VJing. O textovou složku se postarala slovenská dramatička Michaela Zakuťanská, choreografii má na svědomí Stanislava Vlčeková. Neméně důležitou roli hraje v tom představení autorská hudba Ladislava Pálmaie, kterého u bicího setu doplňuje Marek Žiliniec. 
 
Jozef Vlk je slovenským autorem, režisérem, skladatelem, hudebníkem, performerem a producentem. V současnosti se pohybuje v oblasti elektronické nové hudby, současného tance, divadla a filmu. Je organizátorem divadelních událostí a festivalů v Bratislavě. Jako režisér, producent a skladatel působí zároveň ve svém projektu Debris Company – fyzickém divadle – které je jakýmsi korábem, se kterým brázdí už několik let po evropských i mimokontinentálních vodách. Zároveň se věnuje svému hudebnímu projektu Double Affair.