DS Kolofantí: ZBÝVÁ PŘÍBĚH NÁŠ - muzikál / Program Moving Station

27. 4. 2019, 19:00

libreto: Martin Volf
písničky: Znouzectnost

 

Děj muzikálu Martina Volfa, s písněmi skupiny Znouzectnost, je plný nečekaných zvratů. Mimo jiné nás zavede do kanceláře rodinné firmy, nemocnice či léčebny.

Začátek příběhu vypadá, jako by byl vystřižený ze slavné Shakespearovy hry - dvě znepřátelené rodiny, jejichž potomci se mají rádi. Ale nenechme se zmást, tady veškerá podobnost končí. Jedná se o muzikál a propletenec lidských vztahů se odvíjí docela jiným směrem.

Láďa miluje Gábinu, ale ta si svými city není zdaleka tak jistá, přestože už zkouší svatební šaty. Zato Jarda ví určitě, že bez Gábiny nemůže žít. Náhle se ale objeví Zuzana, kterou je nutno zachránit. Tchýně začíná tušit, že spory jejího manžela s otcem nevěsty sahají do hluboké minulosti. Všechno to jistí prohnaný advokát. Uprostřed babího léta roku 1997 vyplouvají na povrch temné skutky vyvolané chamtivostí a záští.

Postupně se odkrývají charaktery postav. Záporného hrdinu odhalíme hned, ale jak se budou odvíjet životy ostatních aktérů, můžeme jen hádat. Přenesou se přes lži, podvody, vydírání a najdou sílu vyrovnat se s osudem?