festival DIVADLO - MAnaMA: PROMIŇTE, ŽE RODIM / Program Moving Station

17. 9. 2019, 19:00 

 

MAnaMA (CZ)

úterý / Tuesday 17. 9. 2019, 19:00 

60 min bez přestávky / without interval

 

Autobiografický kabaret o něčem tak intimním jako je porod. O tom se snad ani divadlo dělat nedá. Tři matky na mateřské to zkusí. - Jsou tři, dohromady mají šest dětí a všechny je porodily. První v porodnici a druhé doma. A teď společně dámy připravily představení je pro všechny typy žen. Pro ty, co rodily i pro ty, co rodit budou. Pro ženy, které nerodily a ani rodit nebudou. A dokonce i pro muže!

 

koncept a režie: MAnaMA (matky na mateřské)

hrají: MAnaMA (Kateřina Bílková, Lenka Huláková, Hana Malaníková)

scénografie: Jitka Pospíšilová,

světla/zvuk: Vojta Kopta

 

Premiéra 4. dubna 2019 Venuše ve Švehlovce Praha

v koprodukci se scénou pro otevřené divadlo Venuše ve Švehlovce Praha

Napsali o nás …

Z vystoupení nenásilně, tj. ne zbytečně angažovaně, vystupovalo dvojí téma: to, jak autoritativní a naprogramovaný, necitlivý vůči potřebám rodiček, je přístup v porodnicích a jak ženy rodící po této zkušenosti podruhé raději doma jsou přesto onou prvotní zkušeností ovlivněny - jsou "vystresované" tím, co by se jak mělo, což poznamenává jejich "přirozené" prožívání porodu.

Bílková, Huláková a Malaníková vystupovaly sympaticky (převážně) zdrženlivě, "nevnucovaly se"…  Podstatný se zdál být především akt sdílení - dojemných, humorných i varovných zážitků. Záleží na tom, jaké toto "sdílení" najde publikum. V tom premiérovém (ve kterém byly ženy v drtivé většině) rezonovalo velice dobře.

Martin J. Švejda (blog NaDivadlo)