Herecká škola Blanky Luňákové: PŘEVELICE PRAPODIVNÝ PŘÍPAD - PREMIÉRA - přesunuto na květen 2021 / Program Moving Station

23. 11. 2020, 19:00 - přesunuto na jaro

 

"To nedává smysl!"

"Ovšem! My tomu ten smysl musíme dát." 

Premiéra prvního převelice prapodivného případu párku praštěných pseudodetektivů! Paranormální poprask ponechá partičku pochybných přátel poněkud perplex. Proč? Prostě přijďte, pak pochopíte. Páčko!

AUTOR: Daniel Vonášek

ÚČINKUJÍ: Herecká škola Blanky Luňákové // Daniel Vonášek, Yevgeniy Rozhko, Marie Paulusová, Alena Fuszteiová, Dominika Pelešková, Magda Těthalová

Slovo autora:

Absurdní detektivka zdánlivě bez pravidel vypráví příběh dvou detektivů, kteří řeší záhadné zmizení paranormálního nadšence. Hra plná chlebíčků, vaflí a konspiračních teorií s vlastní vnitřní logikou, jejímž cílem je vyvolat v divákovi zmatení, údiv a otázky, načež ony otázky i zodpoví. Ne všechny. Jen některé.

Vždy jsem se snažil psát divadelní hry "klasického formátu". Mám potíže s avantgardním a moderním divadlem, protože mi vždy přišlo ve své nepřístupnosti umělecky samoúčelné. Chtěl jsem psát jasně a přímo - byť ne nutně realisticky. Nakonec jsem uspěl tak napůl; přestože píšu hry tradičního formátu, posouvám text do tak filozofických, poetických a absurdních poloh, že se navzdory mé snaze stávají pro diváka skoro nestravitelné. Naštěstí má Blanka Luňáková svoji tužku vždy po ruce a celý text tak hezky proškrtá, že se stane koukatelným.

Vedle dramatické tvorby se věnuji i literatuře; pod pseudonymem Zašek mi vyšla kniha Rozhněvané malé děti.