Jan Burian: POKUS O SEBEVRAŽDU TURISMEM - cestovatelská beseda - ODLOŽENO! / Program Moving Station

30. 3. 2020, 19:00

S průvodcem a písničkářem Janem Burianem o dopadu turismu na zemi, která přišla do módy. O současné tváři Islandu a dalších zemích zatížených turismem.

Jan Burian (* 26. 3. 1952 v Praze)

písničkář, spisovatel, průvodce, TV moderátor

Natočil dvacet řadových alb, vydal dvě desítky knih – básnických sbírek, cestopisů, knih fejetonů a rozsáhlý knižní dokument o svém otci E. F. Burianovi. Spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem, fotografuje a je iniciátorem a dramaturgem sdružení Osamělí písničkáři.


Natočil několik dokumentárních filmů pojednávajících o jeho cestách (např. Bornholm mimo sezónu, Islandská paměť, Chilský deník..)


Pro rozhlas vytvořil dva cykly pořadů, Na sever s Janem Burianem a Moji hrdinové v písních.
 

V současné době (jaro 2020) vychází u vydavatelství Galén album První láska, které natočil s kapelou Jan Burian Band. Jedná se o čistě rockový projekt s ozvěnami dávných časů a současnými texty.
U stejného vydavatelství se připravuje k vydání kniha vzpomínek. V prvním dílu se věnuje letům 1952 – 1992 a jsou v něm i rozsáhlé úryvky ze soukromého deníku z roku 1989.
 

Z písní Jana Buriana vznikl Muzikál třetího věku Jana Buriana a Jarky Šiktancové, který uvádí soubor BodyVoiceBand a kapela Bizarre Band spolu s Janem Burianem a je možno jej shlédnout převážně v divadle Venuše ve Švehlovce v Praze.

Josef Císařovský dokončuje filmový dokument o této inscenaci.
 

Více o J. B. Se dozvíte na www.janburian.cz nebo na fcb profilu Jana Buriana, kam pravidelně přidává upoutávky na své koncerty a pořady a rovněž své fejetony, které pravidelně jednou týdně píše pro týdeník Rozhlas.