Jitka Čechová, Tereza Lenerová: DIS PLA Y - předpremiéra / Program Moving Station

24. 6. 2021, 20:00, Moving Station
 
This this this this this this this play…
is not a play anymore.
Jsem nebo nejsem? Jsme nebo nejsme?
(Zkus se na to někdy podívat našima očima... )
 
Choreografie, interpretace: Jitka Čechová, Tereza Lenerová
Původní hudba: Václav Chalupský
Světelný design: Patrik Sedlák
Kostýmní spolupráce: Terezie Dvořáková
Umělecká spolupráce: Tereza Krčálová, Honza Malík
Koučing: Maja Hriešik
Realizace projektu, produkce: Honza Malík & PULSAR z. s.
 
Premiéra: 16. 9. 2021, 20:00, PONEC-divadlo pro tanec, Praha

Idea projektu a výsledného díla se objevila při jednom z uměleckých setkání ULOV REALITU, které pořádá uskupení Pulsar a kde se vůbec poprvé potkali autorky choreografie Jitka Čechová a Tereza Lenerová. Pro jejich tvůrčí práci byly vytvořeny podmínky a prostor, kdy spolu testovaly hranice a meze toho, co je únosné na scéně, jak pro ně osobně, tak pro diváka. Paradoxní situace, kdy divák „není“ a nevíme, jaký bude, až znovu přijde do divadla, občas způsobovala totální odtrženost. Často šlo o h r u, ve které chybí protihráč.
Celý projekt, jehož výsledkem je choreografie dis pla y vznikal ve spolupráci s Honzou Malíkem a Terezou Krčálovou, kteří vnesli své podněty, vyvolávali otázky, poskytovali reflexi. Šlo o propojení tzv. makro a mikro dramaturgie. Projekt tedy nestaví jen na choreografii, ale vychází z analýzy postojů a pocitů vyvěrajících ze současné situace, z přemýšlení o vztahu mezi divákem a umělcem. Tedy práce, kterou se uskupení Pulsar nepřetržitě zabývá.
 
Koprodukce: TANEC PRAHA / PONEC-divadlo pro tanec, Praha, Studio Truhlárna, Johan z.ú. / Moving Station Plzeň
Za podpory: MK ČR, Hl. m. Praha, Nová síť, Norské fondy, Rezi.dance Komařice, Studio ALTA, Studio Dance Perfect, Micro & Macro Dramaturgies in Dance, Balada SITE
Poděkování: Lucie Kocourková, Jana Baladová, Marie Malíková, Jana Tomášková, Josef Chuchma, Vojtěch V. Sláma, Vít Štaif, Vojta Brtnický, Markéta Málková & Aleš Hrdlička (Rezi.dance Komařice), Roman Černík & Eva Kraftová a spol. (Moving Station Plzeň), Yvona Kreuzmannová, Markéta Perroud, TANEC PRAHA z.ú./PONEC-divadlo pro tanec, produkční a PR tým divadla Ponec, Jakub Hradilek, Anna Benháková.