Karstein Solli & Øystein Elle (NO): Rock Me Baby | TANEC PRAHA 2024 / Program Moving Station

10. 6. 2024, 10:00 a 16:00, velký sál Moving Station

 

Naše společnost je bohužel ještě stále pod vlivem mnohých zcela nesmyslných stereotypů. Pokud se jim ale něco divoce vzpouzí, tak je to norská taneční inscenace Rock Me Baby, která vznikla pro nejmenší diváky a nejen jejich tatínky. Pět queer performerů ve třpytivých kostýmech, s výrazným líčením a punkovými účesy představí divákovi něco zcela nečekaného, hravého a velmi citlivého. Autoři Karstein Solli a Øystein Elle mají rozsáhlou zkušenost s dětským divákem a jejich práce je podložená komplexní rešerší toho, co je nejmenším komfortní. A i když může Rock Me Baby působit jako velká divočina, vše, včetně hlasitosti zvuku, je uzpůsobeno právě nejmladšímu publiku. Výsledkem je vstřícné, hravé a kreativní představení, které osloví, pobaví a nadchne každého, kdo se mu otevře.

Koncept: Øystein Elle, Karstein Solli  

Choreografie: Karstein Solli spolu s účinkujícími 

Režie: Karstein Solli spolu s účinkujícími 

Účinkující: Geir Hytten, Håkon Sigernes, Øystein Elle, Thomas Hildebrand, Simen I. Vangen

Dramaturgie: Karstein Solli, Øystein Elle 

Světelný design: Benjamin Fjellmann

Hudba: Øystein Ellein ve spolupráci s Øystein Elle, Simen I. Vangen, Thomas Hildebrand

Kostýmy: Baron Von Bulldog, Kjell I. Nordstrøm

Scénografie: Carl Nilssen-Love

Produkce: Øystein Elle / Capto Musicae a Karstein Solli Productions

Producent: Øystein Elle / Capto Musicae 

Koproducent: Bærum Kulturhus 

Poděkování: Vitor Truzzi (vizuální konzultace), Beata Kretovicova Iden (výkonná produkce) 

Za finanční podpory: Art and Culture Norway, The Audio and Visual Fund

Za podpory: Østfold University College

 

Øystein Elle je všestranný umělec, působí jako zpěvák, herec, režisér, textař a producent. Doktorská studia múzických a tvůrčích umění dokončil v roce 2017. Elle je aktivní také jako docent na oboru hudby a múzických umění na norské vysoké škole Østfold University College. Zapojil se nebo vedl celou řadu inscenací, které byly následně představeny v Evropě, Asii, USA a Jižní Americe. Kromě představení pro širokou veřejnost a dospělého diváka vytváří od roku 2008 i mezioborové inscenace pro nejmenší ve věku 0-6 let, ve kterých také sám účinkuje.

 

Karstein Solli je scénický umělec, choreograf a docent na katedře herectví a dramatu. Ovládá jedinečnou paletu mezioborových výrazových prostředků. Jako lektor má na svém kontě nesčetně workshopů na domácím i mezinárodním poli. Jeho výrazné inscenace sbírají pozitivní ohlasy a uznání. Od roku 1997 pobírá základní nepodmíněný příjem pro umělce, který norská vláda uděluje významným aktivním umělcům s pobytem na území Norska, jejichž dílo má zásadní přesah do veřejné sféry. Solliho produkce se dostaly na scény ve Skandinávii, dále například v Německu, Maďarsku, Itálii, Francii, Chile nebo Brazílii.