Kinokavárna Animánie: ČERNÝ PETR / Program Moving Station

15. 5. 2024, 19:00, malý sál Moving Station

Kinokavárna Animánie uvádí...
 
Český černobílý film režiséra Miloše Formana z roku 1964 je humorná a ironická psychologická a sociologická studie o nepochopení a dospělých a mládeže. Komedie s atmosférou všedních dní obyčejných lidí na maloměstě je jistě českou klasikou, která stojí za to vidět.
 
Platba na místě možná pouze v hotovosti!
 
Na tuto akci nelze uplatnit předplatné Moving Station 2023/2024.

Tragikomedií o šestnáctiletém mládenci, který je v prvním zaměstnání konfrontovaný s pokrytectvím dospělého světa, debutoval Miloš Forman jako tvůrce celovečerních hraných filmů. Tehdy jednatřicetiletý režisér natočil v roce 1963 volně plynoucí civilní příběh, který je současně pronikavou sociální studií. Ta již v době svého uvedení zaujala autentickou atmosférou všedních dní obyčejných lidí na maloměstě, bezprostředností, nestylizovanými dialogy, zdánlivou improvizací a přirozenou hrou neherců. Přitom byla natočena podle daného scénáře.
 
Mladičký učeň Petr má v samoobsluze hlídat případné zloděje, což znesnadňuje jeho nesmělost. Zároveň se musí potýkat s nepochopením přísného staromilského otce a s jeho výchovnými proslovy, s láskou ke studentce Pavle a s výpady přihlouplého zednického učně Čendy.
 
Země původu: Československo
Rok: 1963
Minutáž: 89 min
Režie: Miloš Forman
Žánr: komedie