Kinokavárna Animánie: Jedné noci v jednom městě / Program Moving Station

1. 3. 2023, 19:00, malý sál Moving Station

Kinokavárna Animánie se tentokrát přestěhovala na Moving Station. Jak je tomu zvykem, pravidelně vám budeme servírovat porce animovaných filmů celovečerních i pásem filmů krátkých. Program nabídne jak kultovní snímky slavných světových autorů, tak i nenápadné, zapomenuté, ale přesto přelomové filmy, jež by měly být “must see” všech, kteří se ve světě animovaného filmu pohybují, nebo jej mají prostě rádi.

Jako první vám servírujeme celovečerní animovaný film režiséra a výtvarníka Jana Baleje Jedné noci v jednom městě.

Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Víte, co může narušit vystoupení hmyzího cirkusu, jaké má cíle městský myslivec a co vzrušuje jeho sousedy? Může se přátelit kapr se stromem? Může!

Film sestává ze tří povídek, jež volně spojuje téma lidské (a nejen lidské) podivnosti a osamělosti.

Epizoda Ulity zachycuje několik svérázných figurek z jednoho činžáku s jejich bizarními koníčky: chlapíka s hmyzím minicirkusem, majitele domácího zvířecího krematoria či matku, které je domácí osel dražší než zbytek rodiny.

Bajka Větvička a Ploutvička vypráví o přátelství dvou samotářů – jabloně a kapra – během čtyř ročních období.

Povídka Jedné noci v jednom městě je sledem černohumorných, téměř hororových epizod o pouličním harmonikáři a jeho přišitém uchu, o strašidelné kavárně a o kouzelném džinovi, který musí sloužit dvěma alkoholikům…

Nutno dodat, že svérázný snímek s poněkud morbidním výtvarným řešením není určen pro děti.