Kočovné divadlo Ad Hoc: IL CONGELATORE - ZMRAZOVAČ, pořádá Ragueneau / Program Moving Station

7. 12. 2019, 19:00

Divadelní hra Il Congelatore vtáhne publikum do USA za podivných časů prohibice. Ve třech jednáních vypráví o osudech dobře etablovaného mafiánského klanu a sleduje cesty přistěhovalců v Novém světě.

KOMEDIÁLNÍ OPERNÍ DRAMA plné napětí a morálních dilemat je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších mistrů. Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly. Přežijte v časech kmotrů a možná přijde i happy end. V sále je přísně zakázána konzumace zmrzliny!

Délka: 100 minut + 15 minut přestávka
 

Libretto: Jan Duchek
Dirigent a hudební nastudování: Lukáš Habanec
Scénografie: Anežka Habancová 

trailer

Vstupenky v prodeji na místě.

Rezervace vstupenek si je možné objednat na adrese robertkunesch@seznam.cz.

Ohlasy:

Představení vyvolalo značný ohlas na festivalu Jiráskův Hronov a reprezentovalo ČR na mezinárodním festivalu Spots op West v Belgii. Zaujalo rovněž profesionální operní kritiku a po předvedení na festivalu Opera 2015 získalo v recenzi hodnocení 95%.

 

Voskovcova Sázava 2018

Přehlídka amatérských hudebních divadel

Cena odborné poroty za nejlepší představení

Cena odborné poroty Janu Duchkovi za libreto

Cena odborné poroty Lukáši Habancovi za hudební nastudování

Cena odborné poroty Zdeňku Melínovi za nejlepší mužský pěvecký výkon

Cena diváka za nejlepší představení

 

Zmrazovač rozmrazil i tradiční operní publikum

„Festivalový program v jeho doprovodné části skvěle okořenil Il Congelatore neboli Zmrazovač (respektive v italštině mrazák). Pověst hitu loňského Jiráskova Hronova se potvrdila i tentokrát. Soubor divadelních nadšenců kočovného divadla Ad hoc svou mafiánskou operou Il Congelatore vyvolal bouře smíchu i nadšení a získal standing ovations dokonce i u tradičního operního publika.“

Helena Havlíková, Opera+

 

Mafiánský Il Congelatore zvedl publikum ze sedadel

„Hvězdou loňského ročníku vrcholné přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov se stal Il Congelatore (Zmrazovač) Kočovného divadla Ad Hoc. Snad ještě nikdy nezažilo hronovské divadlo takové výbuchy smíchu a nadšené volání bravo jako při tomto představení.“

Novinky.cz

 

Více informací a fotogalerii najdete ZDE.