LAUREÁTSKÉ VEČERY - to nejlepší z divadelních přehlídek / Program Moving Station

Laureátské večery představují to nejlepší z přehlídek amatérského divadla Plzeňského a Karlovarského kraje! Představení, která postupují do národních kol. Představení, která jsou výborná. Dobrá jako profesionální divadlo? Lepší než profesionální divadlo. Je v nich svoboda, dravost, touha, radost... Přijďte se podívat.  Vstupenky za symbolické vstupné budou k dispozici na místě. 

30.5.
18:00 ZLOZVYKÁRIUM
19:00 V PRDELI RÁMUS

Zlozvykárium aneb Pohádky pro zlobivé děti a jejich starostlivé rodiče Smršť (GFK Plzeň)

Každý máme nějaký ten zlozvyk. Zlozvyky. Různé. Někdy hrůzné. Zvlášť, když se dovedou do extrému.  Povídali jsme si o nich, hráli jsme si s nimi, improvizovali, vymýšleli, četli z knihy: Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče, komentovali, psali, vyráběli loutky, zkoušeli, hledali, občas něco objevili. Hrajeme o zlozvycích, ale nejen o nich.

Soubor Smršť (pracovní název, charakterizující energii členů souboru jako celku) se přerodil ze souboru Prim, který vloni vytvořil inscenaci Jen, jestli si nevymejšlíš z básní Shela Silversteina. Protože už většina členů nechodí do prim, ale do sekund (a název sekunda a jakékoliv odvozeniny se ve věku divoké prepuberty nedá používat). Soubor má nyní 22 členů, takže můžeme hrát fotbal na 2 družstva proti sobě. Ale nehrajeme. Hrajeme divadlo. Vytvořili jsme autorské minipředstavení Jak kdo vidí Vánoce a Zlozvykárium je teď náš velký projekt. Pracujeme při Gymnáziu Františka Křižíka pod vedením Františka Kasky.

 

V prdeli Rámus

Cesta do prdele je dlážděna dobrými úmysly.

Soubor založila Zdena Vašíčková v roce 1989 při ZUŠ v Nýřanech. Nyní jsme spíše rodinné divadlo. Hrajeme, protože nás to baví. Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!