Mezinárodní festival Divadlo / Hlavní program: Naivní divadlo: BABIČKA ČERVENÉ KARKULKY DNES SLAVÍ NAROZENINY! / Program Moving Station

17. 9. 2022. 11:00, Moving Station

Vlci se vrací do Čech!
 
Původní loutková komedie Víta Peřiny pro děti i jejich dospělý doprovod je autorskou variací klasické pohádky o Červené Karkulce.
 
Do českých lesů se po sto letech opět vrátili vlci. Nejmladšího samce smečky navíc čeká jeho první mise, během níž si má získat respekt ve svém novém rajónu. V lese se ten den připravuje na myslivecké zkoušky mladý lesní adjunkt. A stejným lesem toho osudného dne poprvé sama, bez rodičů, vyrazila i malá holčička, která získala své jméno podle červené čepičky – Karkulka. Tři iniciační cesty trojice odlišných hrdinů (mladý vlk, začínající hajný a malá holčička) se protnou v bláznivém finále uprostřed lesa – v chaloupce, v níž babička Červené Karkulky právě oslavuje významné životní jubileum.
 
Loutkovou inscenaci připravil tým režisérky Michaely Homolové, podepsaný v NDL pod řadou úspěšných titulů pro celou rodinu (Budulínek, O beránkovi, který spadl z nebe, Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!).

Autor:  Vít Peřina
Režie:  Michaela Homolová
Výprava:  Robert Smolík
Hudba:  Filip Homola
Hrají:  Veronika Košvancová - Khomová, Kristýna Trojanová, Filip Homola, Antonín Týmal
 
Premiéra:  9. 10. 2021
 
Vstupenky v prodeji přes www.plzenskavstupenka.cz.